בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתכוננים לשלג בירושלים ובצפון 

מתכוננים לשלג בירושלים ובצפון

 
 
חדשות נענע


לפי כל התחזיות, יחל השלג לרדת מחר (חמישי) אחר-הצהריים בצפון, ויתפשט בהדרגה גם להרי-ירושלים. כדאי להתכונן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשויות המקומיות בצפון הארץ ובהרי-ירושלים מתכוננות לסופת השלגים שתתחיל לפי התחזיות, מחר (חמישי) אחר-הצהריים.

בעיריית ירושלים הוכנו כבר שלוש מפלסות וכחמישה-עשר דחפורים לפנות את הצירים הראשיים בבירה. העירייה גם תשתמש ברכבים מיוחדים שיפזרו מלח על הצירים הראשיים למניעת החלקה. העירייה הודיעה כי במידה והשלג יערם על הקרקע ביום שישי בבוקר, יבוטלו הלימודים במוסדות החינוך שאינם שובתים בעיר.

בגליל נערכים צה"ל והרשויות המקומיות לפינוי הכבישים הראשיים. צה"ל ביצע היום "ניסוי כלים" עם `חתולי-השלג` - מפלסות שלג חדישות שהוכנסו לשימוש לפני זמן קצר. בגולן יפונו משלג רק הצירים הראשיים, ואילו בהרי הגליל נראה כי מספר יישובים קטנים ינותקו זמנית בעקבות השלג.

בתל-אביב ובשפלה נערכים להצפות שעלולות להתרחש במקומות הנמוכים. העירייה תעמיד בכוננות צוותי-פינוי אם תתרחש הצפה נוספת בשכונות הדרומיות.

ומספר עצות לתושבים שבאזורם צפוי שלג: מומלץ להשאיר ברז מים אחד בבית כשהוא פתוח ובקילוח דקיק, על מנת למנוע קפיאה של המים בצינורות. כדאי להקדים ולערוך את הקניות לשבת כבר היום או מחר, מחשש שהשלג ימנע אספקה טריה לחנויות.

בעלי רכבים פרטיים שאינם מצוידים בשרשראות-שלג מתבקשים על ידי המשטרה להימנע ככל האפשר מנסיעה בשלג, נסיון העבר מלמד כי רכבים רבים שנתקעו בכבישים בעת השלג גרמו לשיבושי-תנועה חמורים. למי שמתעקש לנהוג בשלג, מציעים מומחי-נהיגה מספר טיפים: להתחיל את הנסיעה בהילוך שני על מנת למנוע סבסבת של הגלגלים, ולבלום בעזרת כח המנוע בהדרגה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by