בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חקירה משטרתית בעקבות דו'ח חמור של מבקר המדינה 

חקירה משטרתית בעקבות דו'ח חמור של מבקר המדינה

 
 
חדשות  נענע

דו"ח חמור נגד ישראל אחת וראש הממשלה ברק. המבקר: חשפתי שיטה חדשה של הזרמת כספים בניגוד לחוק מימון מפלגות. ישראל אחת נקנסה בסכום עתק: כ-14 מיליון שקל. ברק: לא ידעתי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
דו"ח חמור של מבקר המדינה, מהחמורים שפורסמו אי פעם, על פעילות המפלגות לקראת הבחירות לכנסת ה-15.

בעקבות הדו"ח, הורה היועץ המשפטי לממשלה על פתיחת חקירה פלילית כנגד כמה מהרשימות לכנסת, וביניהן "ישראל אחת", הליכוד ורשימות אחרות.

מבקר המדינה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, קובע בדו"ח כי במסגרת מערכת הבחירות הפעילה ישראל אחת עמותות שונות שדאגו להעברת כספים למען פעילות תעמולתית של הסיעה בבחירות.

המבקר אומר כי למרות שברק קרא לאנשיו לפעול על פי החוק, גם עליו מוטלת אחריות כולשהי. "היה עליו לבדוק כי הפעילות מתבצעת כחוק. פעילות העמותות הייתה צריכה להדליק אצלו נורה אדומה", הודיע.
 
בעקבות העברות קנס המבקר את סיעת ישראל אחת בסכום עתק של 13 מיליון ו - 700 אלף שקל. ראש הממשלה, אהוד ברק, הנחה את ראשי מפלגת העבודה לערער לבג"צ על גובה הקנס.

בנוסף, בהופעה טלוויזיונית מיד לאחר פרסום המסקנות, אמר ברק כי לא ידע על פעילות העמותות. בנוסף בירך ראש הממשלה על פתיחת החקירה. כשנשאל האם יזומן גם הוא עצמו לחקירה במשטרה, אמר כי אם יתבקשו אנשי המפלגה להיחקר - הם יעשו זאת.

בדו"ח מגלה המבקר כי לא פחות מ- 19 מפלגות עברו על החוק במסגרת מערכת הבחירות בשנה שעברה. מגלי צה"ל דווח כי המבקר טוען שהמפלגות בישראל "רמסו ברגל גסה" את החוק בישראל.

גולדברג אומר עוד כי יש לעשות הכל בכדי לשרש את התופעות שהתגלו בדו"ח, וכי יש למתוח קו ברור בין הון לשלטון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by