בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עיקרי דו"ח המבקר בנושא העמותות 

עיקרי דו"ח המבקר בנושא העמותות

 
 
חדשות נענע

המבקר קובע כי העמותות שפעלו למען בחירתו של אהוד ברק לראשות הממשלה עברו על החוק בגיוסן סכום העולה על חמישה מיליון שקל למערכה למען ברק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדו"ח מבקר המדינה קובע השופט אליעזר גולדברג כי במערכת הבחירות לכנסת ה- 15 הוקמה מערכת רחבה ומסועפת של העברות כספים מעמותות השונות למען בחירתו של אהוד ברק לראשות הממשלה.

על פי "הארץ" וגלי צה"ל קובע בדו"ח המבקר כי במסגרת השיטה שהופעלה הוזרמו כספים בסכום העולה על חמישה מיליון שקלים לעמותות השונות שלא היו חלק מהמסגרת התקציבית, הרשמית, החוקית והמדווחת של הסיעה. על פי הדו"ח הכספים הועברו מתורמים שונים, בארץ ובחו"ל, וכי את הכספים גייסו מזכיר הממשלה כיום, עו"ד הרצוג גייס ומנהל הקמפיין של ברק, טל זילברשטיין. על פי המבקר גייס הרצוג כספים מקרנות הון שכספיהן נועדו למטרות צדקה וסיוע לנזקקים, שאת חלקן ניהל הרצוג עצמו.

המבקר פוסל את הטענה כי מגבלות חוק מימון המפלגות אינן חלות על מערכת הבחירות לראשות הממשלה, כפי שטוענים אנשי ישראל אחת.

המבקר קובע עוד כי ראש הממשלה היה אמור לדעת על העברות הכספים הבלתי חוקיות לעמותות שפעלו לבחירתו וכי הפעילות רחבת ההיקף שלהן הייתה צריכה להדליק אצלו נורה אדומה. "היה עליו לוודא שמערכת הבחירות שהוא אחראי לה מנוהלת כחוק" כותב המבקר בדו"ח.

המבקר גם מצא חריגות בפעולות העמותות שפעלו למען בחירתו של בנימין נתניהו לראשות הממשלה.

בדו"ח מציין המבקר כי 19 מפלגות ביצעו עברות על חוק מימון המפלגות במסגרת הבחירות לכנסת ולראשות הממשלה. את ישראל אחת קנס המבקר בסכום עתק של 13 מיליון ו- 700 אלף שקל, את סיעת הליכוד קנס המבקר בסכום של כחצי מיליון שקל, על מרצ הוטל קנס של 760 אלף שקל, על מפלגת המרכז קנס של כשני מיליון שקל, ועל סיעת ש"ס קנס של כ- 800 אלף שקל.

הדו"ח המלא של מבקר המדינה - באתר האינטרנט של משרד המבקר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by