בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוותיקן יוצא נגד פסטיבל הגייז ברומא 

הוותיקן יוצא נגד פסטיבל הגייז ברומא

 
 
חדשות נענע


קורא לראש העיר לשקול מחדש את קיום מצעד הגאווה הגדול שמתוכנן בעיר. עיריית רומא החליטה לעזור במימון הפסטיבל הענק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרדינל אנג`לו סודנו, השני בסולם ההיררכי של הכנסיה הקאתולית, אחרי האפיפיור, קורא לעיריית רומא לשקול שנית את החלטתה לתמוך בפסטיבל גייז גדול שמתוכנן להיערך בקיץ הקרוב בעיר.

אלפים רבים של הומואים, לסביות וטרנסקסואלים מרחבי העולם עתידים להגיע לעיר החל מה- 28 ביוני ועד לתשעה ביולי, במסגרת מצעד הגאווה העולמי 2000, ופסטיבל גאווה עצום שמתוכנן ברומא.

אלא שבאותו זמן ממש מתוכננים לשהות בעיר גם אלפים רבים של צליינים קתולים במסגרת חגיגות הוותיקן להכרזת השנה הקדושה על ידי האפיפיור.

סוכנות רויטרס מדווחת כי סודנו אמר ש"מדובר במידה של פרופורציה ואיזון, ואני משוכנע כי הרשויות ישקלו מחדש את הנושא. הן יודעות כיצד לפעול למען הסדר הציבורי, הן יודעות את החוקים וכיצד להימנע מפגיעה ברגישויות של עיר כמו רומא".

עיריית רומא הסכימה לעזור למימון הפסטיבל בסכום של כ- 178 אלף דולר, על אף מחאות קשות של מפלגות הימין, בעיקר מצד המפלגה השמרנית באיטליה שקראה לראש הממשלה להתערב ולמנוע את קיום הפסטיבל ברומא.

ראש עיריית רומא, פרנצ`סקו רוטלי, הגן על ההחלטה לארגן ולתמוך בפסטיבל, וציין כי כל הקבוצות והארגונים שמתכננים אירועים בעיר במהלך השנה מודעים לצורך לשמור על כבוד העיר במהלך השנה הקדושה.

ראשי קהילת ההומואים והלסביות בעיר הופתעו מקריאות הוותיקן למנוע את הפסטיבל, ואמרו כי מדובר באירוע שאינו נגד הוותיקן או האפיפיור. "מדובר ברגע חשוב בו הומוסקסואלים, טרנסקסואלים, הטרוסקסואלים, אתאיסטים ומאמינים מתקבצים יחד בצורה שקטה בקריאה לשוויון זכויות, כבוד לכל בני האדם ולהפסקת האפליה" אמרו מארגני הפסטיבל.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by