בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר שור-טבצ'ניק: היתה פריצה או לא היתה? 

אתר שור-טבצ'ניק: היתה פריצה או לא היתה?

 
 
יוני שדמי

האתר Drugstore.co.il, שמציע מוצרי בית מרקחת שונים, נסגר בשעות הבוקר לאחר שנתגלתה בו לכאורה פירצה, ונפתח מחדש. שור טבצ'נט טוענים כי עובד של IOL פרץ לאתר. IOL בתגובה: "הפירצה באתר התגלתה במקרה, דיווחנו עליה כמחווה קולגיאלית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר "שור-טבצ`נט" (www.drugstore.co.il), אתר מסחר אלקטרוני מושקע שהושק לאחרונה על ידי חברת הפארמה שור-טבצ`ניק, ואיפשר לרכוש מוצרי דראג-סטור ובית מרקחת דרך הרשת, נפרץ היום (חמישי), ונסגר באופן כמעט מיידי. החשד בשור טבצ`ניק נפל על עובד של הפורטל IOL. כמה שעות מאוחר יותר נפתח האתר שנית. מידע על הפריצה, שהתרחשה בין שש לשמונה בבוקר, הועבר למשטרה.

הודעה על הפריצה וקישור המוביל אל האתר פורסמו בפורום אבטחת מידע בנענע, וכפי הנראה גם בפורומים אחרים באינטרנט. לבקשת אנשי ארט-אין, החברה שהקימה את האתר, נמחקו חלק מההודעות. ההודעות כללו קישור לדפים פנימיים בתוך אתר שור-טבצ`נט. כעת מופיעה באותם עמודים הודעת שגיאה של האתר: "לצורך שמירה על רמת אבטחה מירבית, מוגבל פרק זמן בו ניתן לשהות בכל עמוד. שהית בדף זה פרק זמן ארוך מדי. אנא סגור את הדפדפן והכנס לאתר מחדש". האתר עצמו מתפקד כרגיל.

מנכ"ל שור טבצ`ניק, חגי שור, אמר כי הודעת דואר אלקטרוני המתנצלת על הפריצה כבר נשלחה לחברי מועדון הלקוחות, והוסיף כי "הפורץ ראה רק שמות ואי-מיילים, הוא לא ראה מספרי כרטיסי אשראי. את החדירה סגרנו תוך 8 דקות. אנחנו בטוחים שהפריצה נעשתה על ידי עובד של IOL מתוך מתקן של IOL, ואנחנו שוקלים לתבוע גם את העובד אישית וגם את IOL".

מספר שעות אחר כך, מסר לנו אבי טננבאום, מנכ"ל IOL: "במפורש לא. למיטב ידיעתי היתה פירצה. האנשים שלנו חיפשו איזה שהוא מוצר, ונתונים מסויימים היו חשופים. האנשים שלנו שלחו אינדיקציה על הפירצה לשור-טבצ`ניק, כמחווה של שותפים למסחר אלקטרוני בישראל. למיטב בדיקתנו אף עובד שלנו לא פרץ לשור טבצ`נט או לכל אתר אחר".

בתגובה, חזר שור על טענותיו: "אני עומד על דעתי שזה עובד שלו, יש לנו הודאה טלפונית של העובד הזה, ויש לוגים של האתר (קבצי רישום של הפעילות באתר אינטרנט - י.ש) שמוכיחים את טענתנו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by