בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הושבעה הממשלה החדשה באוסטריה בהשתתפות מפלגתו של היידר  

הושבעה הממשלה החדשה באוסטריה בהשתתפות מפלגתו של היידר

 
 
חדשות נענע

נשיא אוסטריה השביע היום את מנהיג מפלגת השמרנים לקאנצלר ואיתו 16 שרים כאשר חצי מהם ממפלגת החופש של יורג היידר. היידר עצמו לא יהיה שר בממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא אוסטריה תומס קלסטיל השביע היום (שישי) את וולפגנג שיסל מנהיג מפלגת השמרנים במדינה למשרת הקנצלר האוסטרי, כאשר בקואליציה חברה גם המפלגה הימנית קיצונית ``העם החופשי`` של יורג היידר.

בטקס שנערך בצהריים השביע הנשיא גם 16 שרים חצי ממפלגתו של שיסל וחצי ממפלגתו של היידר , בזמן שאלפי מפגינים בחוץ התעמתו עם המשטרה. הם מחו על השבעת הממשלה עם שרים ממפלגתו של היידר וקראו קריאות : ``היידר פאשיסט``.

היידר עצמו אינו מצטרף לממשלה כשר אבל הברית החדשה בין מפלגתו לבין מפלגת השמרנים להקמת ממשלה עוררה סערה עולמית כנגד אוסטריה.


 

ההתנגדות באירופה ובישראל

מגלי צה``ל נמסר כי ישראל הודיעה היום רשמית כי היא מחזירה את שגרירה באוסטריה לתקופה בלתי מוגבלת וכי תשקול את המשך קשריה עם אוסטריה.

נשיא המדינה עזר וייצמן שב הביע היום תמיכה בהחזרת השגריר. שר המשפטים יוסי ביילין אמר היום כי יש להסתפק לעת עתה רק בצעד ולעומתו קרא היום השר רן כהן ממר``צ לנתק את כל קשריה של ישראל עם אוסטריה.

האיחוד האירופי הודיע כי כבר אמש כי בכוונתו להוציא לפועל את איומיו להקפיא את היחסים עם אוסטריה, לאחר שתושבע הממשלה החדשה. היום לאחר ההשבעה החליטו מדינות האיחוד לבודד את אוסטריה מבחינה פוליטית.

אל המגנים את הממשלה החדשה באוסטריה הצטרפה הבוקר גם רוסיה. בהודעה שפירסם משרד החוץ במוסקבה נאמר ``יש לקוות שהממשלה החדשה בוינה לא תעשה מעשים שיערערו את יציבותה של אירופה``.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by