בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תן עם חסינות דיפלומטית 

תן עם חסינות דיפלומטית

 
 
חדשות  נענע

צוות "נשיונל ג'יאוגרפיק" לכד במצלמתו תן ליד גדר הכנסת. רישמית, אין תנים בירושלים כבר 50 שנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות של "נשיונל ג`יאוגרפיק" שיצא לצלם ציפורים בגן הוורדים סמוך למשכן הכנסת בירושלים, לכד במצלמתו חיה אחרת, אך מפתיעה יותר - תן ירושלמי.

עד כה היה ידוע כי התנים בירושלים הושמדו כליל עוד בשנות החמישים, בשל היותם נשאים מספר אחד של מחלת הכלבת. בשנים האחרונות נתקבלו דיווחים על קולות של תנים שנשמעו גם במרכז העיר, אולם לא נתקבלה הוכחה חותכת להמצאותם של תנים בירושלים. צוות הפקת המקור של ערוץ נשיונל ג`יאוגרפיק, "חלון ישראלי" לכד לראשונה במצלמתו את התן בירושלים.

לדברי צלם הצוות הסתכלה עליהם התן, זכר צעיר במשך דקה ארוכה - ואז נעלם לתוך שטח הכנסת. אמיר בלבן מהחברה להגנת-הטבע הסביר כי התנים כאוכלי נבלות יכולים להתקיים כמעט מכל דבר המצוי בשטח. לדבריו, ליד כנסת ישראל יש כנראה "שפע מזון לתנים". דובר הכנסת גיורא פרדס בדק את העניין עם קצין הכנסת וזה לא שמע על תנים במשכן.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי משרד החקלאות השמיד את כל התנים בירושלים בשנות השישים, אולם בשנים האחרונות התרבו התנים וחזרו לבירה. בנחל סורק מדרום לעיר יש ריכוז גבוה של תנים שחלקם מגיעים לעיר. הוטרינרים ברשויות המקומיות מדללים את התנים לפי הצורך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by