בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
הרב עובדיה יוסף: שופטי בית המשפט העליון - כופרים 

הרב עובדיה יוסף: שופטי בית המשפט העליון - כופרים

 
פוליטי-מדיני |
 
חדשות nana10

בעצרת התמיכה בשר והח"כ לשעבר שלמה בניזרי, שנשלח לארבע שנות מאסר, תוקרן קלטת בה נראה מנהיגה הרוחני של ש"ס משתלח בבית המשפט העליון ובשופטיו • "אוי לנו שיש לנו בית משפט מעוות כזה, אין להם דת ואין להם דין", אמר הרב עובדיה בעקבות החמרת עונשו של בניזרי • "אלה? הם כופרים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(1:03 דק')

 
הרב עובדיה נגד בית המשפט העליון: היום (חמישי) תתקיים בישיבת "אור החיים" שבירושלים עצרת תמיכה המונית בשר וחבר הכנסת לשעבר, שלמה בניזרי, שנידון לארבע שנות מאסר לאחר שהורשע בקבלת שוחד. במהלך העצרת יוקרנו דבריו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שתקף במילים חריפות ויוצאות דופן את שופטי בית המשפט העליון, שהחליטו להחמיר בעונשו של בניזרי.

"צר לנו מאוד על משפט העוול שנעשה לידידינו רב הפעלים, שעוסק בכל ימיו להגדיל תורה ולהאדירה", אומר הרב יוסף. "כל מוחו תורה, כל מוחו יראת שמיים, כל מוחו חסד ועם ישראל, והם דנו אותו כמו שדנו אותו".

הרב המשיך ואמר: "אוי לנו שיש לנו בית משפט מעוות כזה, מעוות כזה. אין להם לא דת, אין להם דין. הם לא מאמינים בשום דבר. הדיינים כרבנים שבבית הדין. הקדוש ברוך הוא יושב עמם, מנחה אותם: 'תעשו כך, תעשו כך'. אבל אלה? הם כופרים! איך הקדוש ברוך הוא יסתובב עמם? מה לכהן בבית הקברות?".

מנהיגה הרוחני של ש"ס הוא לא היחיד שמתגייס למענו של בניזרי. בתחילת החודש כתב יו"ר התנועה, אלי ישי, מכתב לנשיא המדינה, שמעון פרס, וביקש ממנו לחון את השר והח"כ לשעבר.

"כאיש ציבור, כבן עדות המזרח, כשר הפנים, כסגן ראש הממשלה וכיו"ר ש"ס, אני מצטרף לבקשת החנינה לאחר שהגעתי למסקנה כי זו בקשה שאין מוצדקת ממנה", נאמר במכתב. "היענות לה לא זו בלבד שהיא מתחייבת ומוצדקת לפי כל מבחן, אלא אף תישא בכנפיה מזור לידידנו שלמה בניזרי ומשפחתו, וגם ובעיקר למעגל רחב מאוד של אזרחים".
 

בניזרי והמדינה ערערו, בית המשפט העליון החמיר את העונש

באפריל השנה גזר בית המשפט המחוזי בירושלים 18 חודשי מאסר על בניזרי, שהורשע בעבירות של לקיחת שוחד, הפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט וקשירת קשר לביצוע פשע. הוא הושעה מהחיים הפוליטיים, והחליט לערער על העונש לבית המשפט העליון. במקביל, ערערה המדינה על קלות העונש.

ב-24 ביוני התקיים הדיון בעניין ושופטי בית המשפט העליון החליטו להחמיר בעונש. על בניזרי נגזרו ארבע שנות מאסר והוטל עליו קנס של 250 אלף ש"ח. בניזרי ביקש לקיים דיון נוסף בעניינו, אך הבקשה נדחתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by