בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מבצע "לפיד איתן" 

מבצע "לפיד איתן"

 
 
חדשות נענע 

"לפיד איתן", זה שם הקוד שנבחר בצה"ל לסדרת התקיפות של חיל האוויר בדרום לבנון. הערב תקף חיל האוויר פעם נוספת בדרום לבנון. קלינטון קורא לאיפוק, ראש ממשלת לבנון משווה את ישראל לנאצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מטוסי קרב הפציצו הערב מטרות מחבלים באיזור מג`דל סלים בגזרה המרכזית, מחוץ לאיזור הביטחון בדרום לבנון. כל המטוסים שבו לישראל בשלום.

הרמטכ"ל שאול מופז אמר הערב בראיון לערוץ 1, כי בתקיפות האחרונות בלבנון יש "מימד של ריסון והרתעה". לדברי מופז אם החיזבאללה יגיב בירי קטיושות על ישובי גבול הצפון הצפון, "תגובת ישראל תהיה קשה".

בישראל מעריכים הערב כי חלק מן המסר שבתקיפות חיל האוויר בלבנון הובן - אך המבחן האמיתי יהיה בימים הקרובים, אם פעולות החיזבאללה ירוסנו.
בינתיים נדרשים תושבי הצפון להשאר במקלטים ובחדרי הביטחון גם הלילה. בצה"ל מעריכים כי יתכן ויחלפו כמה ימים עד שהגזרה תרגע והתושבים יוכלו לצאת מהמקלטים.

נשיא ארצות הברית ביל קלינטון הגיב הערב לראשונה בפומבי על המלחמה בלבנון וקרא להפסקת האלימות בדרום לבנון. "אנחנו צריכים להפסיק את האלימות ולחדש את תהליך השלום, אנחנו נעבוד על כך קשה מאד" אמר קלינטון. קלינטון הוסיף כי ברור שהפצצות חיל האוויר הישראלי בלבנון היו תגובה למותם של שני חיילי צה"ל וקרא לשני הצדדים לנהוג באיפוק.

בלבנון גינה היום ראש-ממשלת לבנון את האיום שהשמיע היום שר החוץ דוד לוי. "הערותיו מזכירות לנו את המנטאליות הנאצית תחת היטלר" אמר אל-חוס בראיון לסוכנות רויטרס. הוא כינה את תקיפות ישראל בלבנון "טרור" וטען כי לבנון לא תיכנע ל"כוויה שהשאירה ישראל בשטחה".

ועוד בעניין לבנון: מיליונר סעודי, אל-וואליד בין טאלל, אמר היום כי יתרום 5 מילוני דולרים לשיקום תחנות הכוח הלבנוניות שנפגעו בהפצצות חיל-האויר. בין טאלל הוא אחד מהאנשים העשירים בעולם ובעליה של חברת נפט גדולה. אימו היא לבנונית והוא תרם 7 מיליוני דולרים לשיקום תחנות הכוח הלבנוניות בעקבות התקיפה הישראלית גם לפני שנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by