בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: האינטרנט יצר זן חדש של אנשים א-סוציאלים 

מחקר: האינטרנט יצר זן חדש של אנשים א-סוציאלים

 
 
חדשות נענע 

המחקר מגלה כי יותר ויותר משתמשי אינטרנט מבלים פחות ופחות זמן עם אנשים אמיתיים. ומי מרוויח? המעסיקים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האינטרנט יוצר זן חדש של אנשים המבלים יותר ויותר זמן במשרד או בעבודה מול המחשב בבית, והם כל כך עסוקים שלרוב אינם זוכרים להתקשר לאימם ולאחל לה מזל טוב ליום הולדתה.

זהו חלק מהמסקנות ממחקר חדש על משתמשי אינטרנט שנערך באוניברסיטת סטנפורד, ארה"ב. "אנו עוברים מעולם בו אתה מכיר את כל שכניך, רואה את כל חבריך, נתקל באנשים רבים ומגוונים, לעולם פונקציונאלי שבו כל האינטראקציה נעשית מרחוק" אומר פרופסור נורמן ני, מאוניברסיטת סטנפורד. "האם אפשר לקבל חיבוק או מילה טובה דרך האינטרנט?" שואל הפרופסור.

יותר ממחצית מהנשאלים שמחוברים לאינטרנט יותר מחמש שעות בשבוע הודו כי האינטרנט בא על חשבון חברים, משפחה, ושאר פעילויות מסביב לבית. גם הקריאה בעיתונים, ספרים ואפילו צפייה בטלויזיה הצטמצמה. מי שכן הרויח אלו המעסיקים: רוב הנשאלים הודו כי הם עושים יותר עבודה בבית בעוד שלא חל שינוי בשעות בהם הם שוהים בעבודה.

כחלק מהמגמה החליט קואפרטיב המכוניות "פורד" להעניק לכל עובדיו מחשב-אישי וחיבור לאינטרנט חינם. "הם קונים לעצמם מאות אלפי שעות-עבודה בחינם" מגחך ני "היום לא צריך לארוז מזוודה לעבודה - הכל ברשת".

אולם לא כל הזמן שמוקדש לאינטרנט במשרד, מוקדש לעבודה נטו. המחקר מגלה גם כי בשעות הגלישה באינטרנט במשרד נוהגים רוב האנשים גם: לקנות ולמכור ברשת, לקרוא מגזינים, להסתכל באתרי פורנו ועוד. בבדיקה בעיתון הרכילותי ברשת DRUDGE REPORT נתגלה כי מרבית הכניסות לאתר מבוצעות דווקא בימי השבוע ובשעות הבוקר, ולא בסופי-שבוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by