בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צפון אירלנד: השיחות לפתרון המשבר מסתיימות ללא תוצאות 

צפון אירלנד: השיחות לפתרון המשבר מסתיימות ללא תוצאות

 
 
חדשות נענע 

הפערים בין הצדדים גדולים; מנהיג הזרוע הפוליטית של ה- IRA מזהיר מפני הסכנות של וואקום פוליטי, אם ימשך המצב בו מוסדות השלטון בצפון אירלנד מושעים מפעילות והממשל הישיר מלונדון נמשך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיים ללא תוצאות מפגש הפסגה בין מנהיגי המפלגות הניציות בצפון אירלנד שנערך היום (רביעי) בחסות ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר.

סוכנות הידיעות רויטרס מסרה כי הפערים בין הצדדים בנוגע לסוגיית פירוק הגרילות בצפון אירלנד מנשקן לא גושרו עדיין.

בלייר אמר בסיום הפגישה כי מראש הפגישה לא תוכננה על מנת לסיים מיידית את המשבר, אלא רק כדי לדון על הפרמטרים שהביאו את המצב הנוכחי וכיצד ניתן אולי לפתור אותו.

בלייר וראש ממשלת צפון אירלנד נפגשו היום עם מנהיגים ממפלגות הפרוטסטנטים והקתולים בצפון אירלנד בנסיון להציל את הסכם השלום שנחתם באזור בשנת 1998.

ג`רי אדמס, מנהיג השין פיין- הזרוע הפוליטית של ה- IRA , אמר כי בריטניה לא מביאה את האסון שהביאה על תהליך השלום, לאחר שהשעתה את פעילות מוסדות השלטון האוטונומיים בצפון אירלנד.

``באנו לפגישה כדי להגיד לממשלת בריטניה שהדרך להפסקת המשבר היא להשיב על כנם את השלטון האוטונומי בצפון אירלנד, אולם לא נראה שבכוונתה לעשות כן`` , אמר אדמס לעיתונאים ביציאה מהמפגש והזהיר מפני הסכנות של וואקום פוליטי אם ימשך המצב בו המוסדות מושעים מפעילות והממשל הישיר מלונדון נמשך.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by