בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השב"כ ויתר על חוק המתיר עינויים 

השב"כ ויתר על חוק המתיר עינויים

 
 
חדשות נענע

לאור ההתנגדות הנמרצת של משרד המשפטים וחברי הכנסת. בתמורה מקבל השירות תוספת תקציבית ויקבל גיבוי משפטי במקרים של שימוש בעינויים במצבי "פצצה מתקתקת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השב"כ החליט לוותר על תביעתו לחוקק חוק שיתיר שימוש ב"אמצעים מיוחדים"
בחקירות. עיתון הארץ מדווח הבוקר (חמישי) כי ראש השב"כ, עמי איילון, החליט לוותר על דרישה זו לאחר שהתבררה עוצמת ההתנגדות לחוק כזה הן בקרב שר המשפטים ואנשי משרד המשפטים והן בכנסת. ההתנגדות נובעת, בין השאר, מהטענה כי חוק שכזה יהפוך את מדינת ישראל למדינה היחידה בעולם שבה קיים חוק המתיר עינויים, והדבר יקומם על ישראל את הקהילה הבינלאומית.

ההחלטה לוותר על החוק התקבלה שלשום בדיון בהשתתפות ראש הממשלה, אהוד ברק, ראש השב"כ איילון, סגן שר הביטחון, אפרים סנה, שר המשפטים, יוסי ביילין, היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין ופרקליטת המדינה, עדנה ארבל. בדיון התקבלה עמדת ארבל וביילין, שיש לעכב חקיקה כזו ולראות כיצד מתפקד השב"כ. אם יכולת השב"כ לסכל פיגועים תפגע, חקיקת חוק כזה תישקל שוב בעוד שנה שנתיים.

ברק הודיע בישיבה כי בתמורה לוויתור השב"כ הוא מעניק תקציב מיוחד לשירות, לגיוס חוקרים נוספים, הקצאת מבנים למתקני חקירות ואמצעים אלקטורניים מיוחדים שיאפשרו לנהל חקירות ביעילות רבה יותר.

בדיון חזר היועץ המשפטי רובינשטיין כי הוא יעניק הגנה משפטית לחוקרים שיאלצו להשתמש ב"אמצעים מיוחדים", כלומר עינויים, במקרים ייחודיים, מה שמכונה "פצצה מתקתקת".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by