בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תוצאות הבחירות באיראן: ניצחון מוחץ והיסטורי לרפורמים 

תוצאות הבחירות באיראן: ניצחון מוחץ והיסטורי לרפורמים

 
 
חדשות  נענע

המגמה המסתמנת: הרפורמים סחפו כשבעים אחוז מקולות המצביעים. ירידה חדה בכוחם של הקונסרבטיביים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהפך היסטורי בבחירות באיראן:
תוצאות האמת בחירות לפרלמנט שהתקבלו מרוב הקלפיות עד כה, מצביעות על ניצחון סוחף לזרם הרפורמי, לראשונה מאז המהפכה האסלאמית.

ההערכה היא שהרפורמים גרפו רוב של שבעים אחוזים ממושבי הפרלמנט. נציגים של המחנה השמרני-הקיצוני, ששלטו עד עכשיו בפרלמנט, נכשלו בניסיון לזכות במושבים אפילו במעוזים שנחשבים שמרניים מובהקים.

המנצח הגדול של הבחירות הוא מוחמד ראזה חתאמי, אחיו של נשיא איראן, שמוביל ברוב גדול במחוז טהרן - ונראה כאחד המועמדים המרכזיים לכהן כיושב ראש הפרלמנט החדש.
 
 
 
עד כה המצב בפרלמנט היה הפוך, כאשר הקונסרבטיביים ישבו ב-44 אחוזים מהכיסאות והרפורמים ב-27 אחוזים בלבד. אם אכן זוהי המגמה - מדובר במהפכה של ממש בפרלמנט האיראני, כפי שציפו במדינות המערב.

מאז המהפכה האיסלאמית בשנת 1979 לא נרשם רוב שכזה למפלגות רפורמיות.

גם אחוז ההצבעה בבחירות היה יחסית גבוה. רדיו טהראן דיווח על 75 אחוזי הצבעה, דבר שחיזק את ההרגשה לגבי ניצחונם של הרפורמים ותמיכתו של העם האיראני ברפורמות שמנהיג הנשיא חתאמי.
 
במדינות המערב מעריכים כי התמיכה בחתאמי בבחירות לפרלמנט תאפשר לו ללכת צעד נוסף בכל הקשור לפתיחות למדינות המערב. אם אכן אלו יהיו תוצאות הבחירות, הממסד הדתי ייאלץ להבין פעם נוספת כי העם באיראן נמצא בתהליך של שינוי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by