בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד IBM : סייעה ביודעין להכין רשימות יהודים להשמדה בשואה 

חשד IBM : סייעה ביודעין להכין רשימות יהודים להשמדה בשואה

 
 
חדשות נענע

כך טוען נשיא הקונגרס היהודי האמריקני לשעבר. לדבריו, סניף החברה בגרמניה הנאצית היה אחראי להכנת הרשימות, בידיעת החברה בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת יבמ סייעה בהכנת רשימות היהודים שנשלחו להשמדה במחנות הריכוז בתקופת השואה. כך טוען ד"ר ארתור הרצברג, מרצה אורח בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטת ניו יורק ולשעבר נשיא הקונגרס היהודי האמריקני.

לדבריו, באוניברסיטת ניו יורק עומד להתפרסם מחקר ובו גם הגילוי לגבי חלקה של יבמ בהכנת רשימות היהודים. ד"ר הרצברג סיפר כי חברת יבמ ברחבי העולם, כולל הסניף בגרמניה הנאצית, ייצרה כרטיסים מחוררים (פינץ` קארד) שבעזרתם הוכנו גם רשימות המועמדים להשמדה. לדבריו יבמ אמריקה ידעה על כך אולם לא עשתה דבר. לטענתו הפרסום עומד לעורר סערה ברחבי ארצות הברית.

ד"ר הרצברג אמר את הדברים אתמול (רביעי) בערב בירושלים, בכינוס עולמי של חיילים יהודיים משוחררים מכל העולם, אותו ארגנה אגודת צוות של משוחררי שירות הקבע בצה"ל.

ד"ר הרצברג טען עוד כי בפרסומים של 11 כרכים שהופיעו בוותיקן הקשורים למלחמת העולם, לא נכתב דבר באשר להתרעות או בניסיונות למנוע את זוועות השואה בפולין. הרצברג אמר את הדברים לקראת ביקורו הקרב של האפיפיור יוחנן פאלוס השני, שכיהן בתפקיד הבישוף של פולין באותה תקופה.

ד"ר הרצברג אמר היום (חמישי) לחדשות נענע כי במחקר יש עוד מידע רב ומרעיש, אולם בעקבות בקשת אוניברסיטת ניו יורק הוא מנוע מלפרט בנושא בשלב זה.

מחברת יבמ טרם התקבלה תגובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by