בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שיראק זועם על התבטאויות ז'וספן בישראל 

שיראק זועם על התבטאויות ז'וספן בישראל

 
 
חדשות נענע

נשיא צרפת השמרן זימן את ראש הממשלה הסוציאליסט לשיחת הבהרה בעקבות התבטאויותיו הפרו-ישראליות שהצליחו להכעיס את מנהיגי העולם הערבי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא צרפת, ז`ק שיראק, לא בזבז זמן אחרי חזרתו של ראש הממשלה, ליונל ז`וספן, לצרפת, ודרש ממנו להיפגש איתו, כדי לדון בהתפתחויות שנבעו מהצהרותיו של ז`וספן במהלך ביקורו בישראל.

סוכנות רויטרס מוסרת כי שיראק קרא לז`וספן להתקשר אליו מיד עם שובו לפאריס, ואף התקשר לראש הממשלה, אחרי שזה הכריז כי אין לו תוכניות להיפגש עם שיראק לפני ישיבת הממשלה הצרפתית ביום רביעי.

כזכור, גרם ז`וספן למהומה בעולם הערבי, אחרי שאמר כי פעולות החיזבאללה בדרום לבנון הן פעולות טרור. זאת בניגוד לקו מדיניות החוץ הצרפתי המסורתי, שנוטה באופן מתון לצד הערבי. ז`וספן זכה לגינויים נרחבים בעולם הערבי וברשות הפלסטינית, ואף נרגם באבנים במהלך ביקורו ברמאללה אתמול (שבת).

סוריה זימנה אתמול את שגריר צרפת בדמשק לשיחת הבהרה עם סגן שר החוץ, בה מחתה על התבטאויותיו של ז`וספן, וביקשה הבהרות בנוגע לעמדותיה של צרפת במזרח התיכון. עיתוני סוריה הרשמיים גינו את התבטאויותיו של ז`וספן, ואמרו כי הן יעודדו את ישראל להמשיך בהתקפותיה על אזרחים לבנונים.

התבטאויותיו של ראש הממשלה גם הביאו למתח בין ז`וספן הסוציאליסט לנשיא שיראק השמרן. דוברתו של שיראק מסר כי הנשיא התקשר לז`וספן מיד עם שובו לצרפת, והוסיפה כי "הנשיא חוזר ומדגיש את יציבותה של מדיניות החוץ המאוזנת של צרפת במזרח התיכון". 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by