בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלפים מפגינים נגד זיכוי השוטרים מניו-יורק 

אלפים מפגינים נגד זיכוי השוטרים מניו-יורק

 
 

זה היום השלישי מפגינים אלפים נגד זיכויים של ארבעה שוטרים שירו למעלה מארבעים כדורים והרגו מהגר אפריקני. מנהיג האפרו-אמריקנים קורא לחרם כלכלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פוליטיקאים רבים הצטרפו היום (שני) לאלפי המפגינים זה היום השלישי נגד זיכויים של ארבעה שוטרים ניו-יורקים שהואשמו ברצח מהגר מאפריקה בעת פעולה משטרתית.

את המפגינים מנהיג אל שארפטון, מנהיג בארגון אפרו-אמריקני שקורא לפתוח בחרם כלכלי של הצרכנים השחורים בעקבות פסק-הדין שזעזע את אמריקה. "אנו צריכים להקפיא את הארנקים שלנו עד שהממשל האמריקני יודה בטעותו" אמר שארפטון. ארבעת השוטרים הואשמו בכך שירו על המהגר אמאדו דיאלו בעת פעולה משטרתית. השוטרים טענו להגנתם כי חשבו שדיאלו מחזיק בנשק חם, אולם עדויות מספרות על כך שהשוטרים המשיכו לירות לעבר גופתו של דיאלו גם אחרי שצנח ארצה, כארבעים כדורים.

לאחר משפט שנמשך כמה חודשים, זיכה חבר מושבעים במדינת ניו-יורק את השוטרים שהואשמו בהריגה. הזיכוי גרר אחריו גל של הפגנות אלימות בכל מדינת ניו-יורק, זה היום השלישי. היום קיימו המפגינים תהלוכת מחאה בכל רחבי מנהטן, בליווי פוליטיקאים רבים. דייויד דינקינס, ראש העיר ניו-יורק לשעבר שהשתתף בהפגנה, קרא לתוצאות המשפט "מגוחכות". גם ראש העיר ניו-יורק רודולף ג`וליאני, שנמצא כעת במסע-בחירות לעירייה, מתח ביקרות עזה על תוצאות המשפט.

בעקבות הלחץ הציבורי, אמרה התובעת הכללית בניו-יורק, מרי-ג`ו ווייט אמרה היום כי היא, בשיתוף עם המחלקה לזכויות האזרח במשרד המשפטים "תבחן מחדש את חומר הראיות במשפט, וכל ראיה לכאורה על הפרה של זכויות אדם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by