בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אל-חיאת: חידוש המשא-ומתן עם סוריה בחודש הבא 

אל-חיאת: חידוש המשא-ומתן עם סוריה בחודש הבא

 
 
חדשות נענע 

העיתון הודיע היום (שלישי) כי לאור הצהרתו של ברק, צפוי המשא ומתן עם סוריה להתחדש כבר בחודש הבא. ביילין: ניתן לסיים את המשא-ומתן תוך שבועות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה תחדש את המשא-ומתן עם ישראל כבר בחודש הבא, מעריך היום הביוגרף של חאפז אסד והעיתונאי המקורב אליו פטריק סיל. לדברי סיל הצהרתו של ברק שלשום היא "צעד גדול קדימה" שמסלק את המכשולים בדרך למשא ומתן. סיל גורס כי הצהרתו של ברק באה בעקבות לחץ של הנשיא קלינטון, ש"משך בחוטים" בימים האחרונים בצד הישראלי ובצד הסורי. לדברי סיל, אם ישראל תצהיר בבירור כי הוא מוכנה לסגת לקוי ה-4 ביוני, ניתן יהיה לחדש את השיחות מיד.

אמש שוחח ראש ממשלת לבנון סלים אל-חוס עם שר החוץ הסורי פרוק א-שרע ועדכנו בהתפתחויות האחרונות. מקורות בדמשק מסרו לסוכנות איי פי כי בישיבה של צמרת מפלגת הבעת` אתמול בדמשק, דנו בכירי הנהגת סוריה בהתבטאותו של ברק ובתגובה הסורית הראויה.

בישראל מברכים על ה"רוח החדשה" שנושבת במגעים בין ישראל לסוריה, אולם בכירים במפלגת העבודה הביעו חשש היום (שלישי) כי נוסח הצעת-החוק לגבי משאל העם שמציעה סיעת הליכוד יטרפד בעצם את משאל העם.

שר המשפטים, יוסי ביילין, אומר הבוקר שהמשא ומתן בין ישראל וסוריה עשוי להסתיים תוך כמה שבועות. בראיון לגלי-צה"ל אמר ביילין, כי הצבעה של ש``ס בעד חוק משאל העם של הליכוד מחר תהיה "בלתי נסבלת". לדעתו של ביילין, המשא-ומתן עם הסורים מורכב פחות מן המשא-ומתן עם הפלסטינים, ולכן ניתן יהיה לסיים אותו בתוך זמן קצר.

עם זאת, מקורות דיפלומטיים מערביים מעריכים היום כי אם תיסוג ישראל נסיגה חד-צדדית מלבנון ללא הסדר עם הסורים, יהיה זה "תסריט שחור", שיכול אף לגרום למלחמה באזור.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by