בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היידר התפטר 

היידר התפטר

 
 
חדשות נענע 


מנהיג מפלגת החירות הקיצונית התפטר מתפקידו, "לא בגלל הלחץ הבינלאומי", לדברי נציג מפלגת החירות. ישראל לא תחזיר בינתיים את שגרירה לאוסטריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יורג היידר, ראש מפלגת החירות הקיצונית באוסטריה הכריז אמש (שני) כי הוא מתפטר מראשות המפלגה. לדבריו, התפטרותו נועדה "לאפשר לקואליציה לתפקד בצורה חלקה". היידר הוסיף כי "אנו רוצים להימנע מהרושם שחברי הממשלה הן בובות שמחזיקים אותם קצר". לדברי היידר הוא לא התפטר בשל הלחץ הבינלאומי, "אני לא נכנע ללחץ חיצוני. אנו מקבלים החלטות בעצמנו".

משרד החוץ מסר כי הוא בוחן את השלכותיה של ההתפטרות. סוכנות רויטרס פרסמה היום כי במשרד התקבלה החלטה שלא להחזיר בינתיים את השגריר לוינה, עד אשר יתבהר מצב הענינים. גם בארצות-הברית עוקסים אחר ההתפתחויות. דובר הסטייט דיפרטמנט ג`יימס רובין מסר כי זהו "צעד חיובי" אולם ידוע לארצות-הברית כי היידר עדיין ממלא תפקיד חשוב במפלגה והיא תמשיך לעקוב אחריו.

הנציג היהודי במפלגת החירות האוסטרית, פיטר זיכרובסקי אמר ל"ידיעות אחרונות" כי היידר פשוט "שואף לשלמות" כיוון שהוא רוצה להשקיע בתפקידו הרשמי האחר: ראש ממשלת מחוז קורינתיה. לדבריו של זיכרובסקי היידר לא פורש בשל הסנקציות, "אף אחד לא מאיים על היידר או על אוסטריה" דברי זיכרובסקי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by