בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
חשיפה: הרב עובדיה יוסף ערך "המתת חסד קבלית" לצמח 

חשיפה: הרב עובדיה יוסף ערך "המתת חסד קבלית" לצמח

 
לונדון את קירשנבאום |
 
אבישי בן חיים

לאחר עשרות שנים של הכחשות, מתאר נכדו של המנהיג הרוחני, הרב יעקב ששון, בספר חדש, כיצד הרב יוסף כינס עשרה אברכים מול מיטתו של החולה, והתפלל למען זירוז מותו כדי לשחרר את אישתו מעגינותה - כך שתוכל להינשא בשנית. נוסח התפילה מסתמך על "התיקון לזירוז המוות" שכתב הרב הבן-איש-חי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(5:19 דקות)

הרב עובדיה יוסף. מדובר בתיקון שנעשה לצורך זירוז פטירה
 הרב עובדיה יוסף. מדובר בתיקון שנעשה לצורך זירוז פטירה 
 צילום: רויטרס (ארכיון) 
 
בשנים האחרונות נלחש מפה לאוזן הסיפור לפיו הרב עובדיה יוסף נתן ידו להמתת חסד בדרך שאינה פוגעת בהלכה. כעת נמצאה ההוכחה לסיפור בשורות הקטנות בתוך ספרו החדש של נכדו של הרב עובדיה יוסף - הרב יעקב ששון - "רוח יעקב".

כידוע, באופן עקרוני, מתנגדים החרדים להמתות חסד, ולמרות זאת יש דעות בהלכה המתירות להתפלל על חולה שסובל - שימות.

במקרה של הרב עובדיה יוסף מדובר בתיקון שנעשה לצורך זירוז של פטירה, ובאדם שהתפילות למותו לא נועדו לגאול אותו מייסוריו, אלא לגאול את אישתו מעגינותה.

הרב יוסף התבקש אז לחלץ אישה שבעלה הפך לצמח, ולכן לא יכולה היתה להינשא בשנית או לקבל גט. כיוון שלא נמצאה דרך הלכתית אחרת, הוא כינס 10 אברכים, ולקח אותם לבית החולים - שם התאספו סביב מיטתו של החולה, וערכו "תיקון" לזירוז מותו של אדם גוסס.
 
 
התיקון כלל קריאת קטע מתחילת ספר בראשית, מפרשת ויקהל, תפילה הנביא חבקוק, וכמה פרקי תהילים – על פי הנוסחה של הרב הבן-איש-חי, בספרו "לשון חכמים".

בספרו של נכדו של הרב יוסף, "רוח יעקב", נכתב "עובדה הוה, באדם אחד שהיה מוטל כאבן דומם, צמח, במשך שנים הרבה, ורעייתו היתה עגונה רכה ועשה לו הגאון, מרן אדוני, זקני, תיקון שכתב רבינו יוסף חיים בלשון חכמים כנ"ל, ותכף אחר התיקון, נפטר במנוחה נכונה, ויהיה לפלא".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by