בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניצחון גדול לאופוזיציה: עברה הצעת חוק המשאל 

ניצחון גדול לאופוזיציה: עברה הצעת חוק המשאל

 
 
חדשות נענע

עם זאת בקואליציה מתנחמים בעובדה שמדובר בהצבעת טרומית, ולקואליציה יש אפשרות לעכב את המשך הטיפול בחוק בועדות הכנסת. שרון: לברק אין רוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בהצבעה שהתקיימה במליאת הכנסת על הצעת חוק משאל העם של חבר הכנסת סילבן שלום, ניצחה האופוזיציה, ביחד עם חלק מסיעות הקואליציה, והחוק עבר בקריאה טרומית. עם תום ספירת הקולות נמצא כי 60 חברי כנסת תמכו בהצעת החוק, מול 53 מתנגדים ונמנע אחד, חבר הכנסת רוני מילוא.

השר שלמה בניזרי אמר לגלי צה"ל כי ההצבעה היתה הצבעה עקרונית, ולכן סיעתו תמכה בחוק, המגן על שטחי ארץ ישראל, וכי סיעתו תצביע מעתה ואילך נגד הממשלה כדי לדחוף את ראש הממשלה לפתרון בעיותיה הקואליציוניות.

עם זאת, בקואליציה מעודדים מהעובדה שמעתה עובר החוק לרשות ועדות הכנסת, ובו הוא יכול להתעכב ככל שמרשה החוק, כלומר כמחצית השנה.

שר המשפטים יוסי ביילין, הגיב הבוקר בראיון לגלי צה"ל לתמיכת ש"ס בהצעת החוק, אותה הגדיר כגזענית. בראיון דחה ביילין הצעות של חברים במפלגת ישראל אחת להוציא את ש"ס מהקואליציה בעקבות הצבעותיה התכופות עם האופוזיציה.

ואילו השר מיכאל מלכיאור אמר הבוקר כי אם הצעת החוק תעבור במליאה, לא יהיה מנוס מביטול משאל העם על הגולן, כיוון שלא ייתכן כי בשאלה גורלית זו לא תכובד דעת הרוב בעם. מלכיאור הודיע כי יבקש מסיעות הקואליציה שהודיעו כי יתמכו בהצעה, ויבקש מהן להימנע.

יושב ראש הליכוד אריאל שרון אמר היום, שאישור הצעת חוק משאל העם בקריאה טרומית מוכיח, כי לאהוד ברק אין רוב , לא בציבור ולא בכנסת, לנסיגה מרמת הגולן ולויתורים טריטוריאליים. שרון שיבח את סילבן שלום יוזם ההצעה, ואמר שלא יכל למצוא אדם טוב יותר לתפקיד האיש, שירכז את הצעת חוק משאל העם. סילבן שלום אמר, כי המחנה הלאומי הוכיח שהוא "חי, קיים ונושם".

ראש הממשלה אהוד ברק אמר לאחר ההצבעה, כי הוא נחוש בדעתו להביא את ההסדר העתידי עם סוריה לאישור במשאל עם.
יושב ראש הקואליציה, אופיר פינס, אומר, כי רוב החברים בועדת החוקה של הכנסת יפילו את הצעת חוק משאל העם, כשזו תובא לדיון בועדה. בנוגע לתוצאות ההצבעה היום בכנסת אמר פינס: "זהו יום שחור. הכנסת הודיעה לעולם, שאינה רוצה בשלום".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by