בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מצרים: חוק חדש מאפשר לנשים להתגרש 

מצרים: חוק חדש מאפשר לנשים להתגרש

 
 
איי. פי.


היום (רביעי) בבוקר הוחל חוק חדש במצרים המאפשר לנשים להתגרש מבעליהן. בבוקר היום הראשון הוצף בית המשפט בבקשות של נשים להתגרש

 
 
 
 
 
 
 
 
 

במצרים השמרנית נכנס היום לתוקפו חוק חדש שיאפשר לנשים להתגרש מבעליהן. עד היום, נצרכה כל אישה שרצתה להגיש בקשת גירושין, להוכיח לבית-המשפט כי ניזוקה מבעלה באופן פיזי או פסיכולוגי. החוק החדש מאפשר לנשים להגיש בקשת גרושין לבית-המשפט גם ללא תנאים אלו. בית המשדפט יתן לזוג המדובר ארכה של שלושה חודשים, או של שישה חודשים - במידה ויש לזוג ילדים, על מנת לנסות ולהשכין "שלום בית". באם לאחר תקופה זו תרצה האישה עדיין להתגרש - יאשר בית המשפט את הגירושין אולם האישה תצטרך לוותר על כל דרישה כספית שהיא - כולל מזונות.

סוכנות איי. פי. מדווחת כי היום בבוקר כבר הסתערו כ-20 נשים על בית-המשפט בקהיר בבקשות לגירושין, כמות הגדולה פי 20 מבקשות הגירושין לפני החלת החוק. "נצטרך לעבוד קשה הרבה יותר" אמר בעצב פקיד בבית-המשפט לכתב איי פי.

במצרים הובעה תמיכה כמעט גורפת בחוק החדש, גם במוסדות האיסלאמיים. אולם כמה גופים מוסלמים-פונדמנטליטים כברף הודיעו כי יתנגדו לחוק החדש משום שהוא "איום על יציבות החברה המצרית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by