בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
הורים שכולים לבג”ץ: למנוע את מינוי הרב פרץ לרב הצבאי 

הורים שכולים לבג”ץ: למנוע את מינוי הרב פרץ לרב הצבאי

 
בארץ |
 
חדשות nana10

שתי אמהות שכולות, שבניהן נהרגו באסון הכבל בשנת 1992, מבססות את פנייתן לבג"צ בטענה כי הרב רפי פרץ היה אחראי למחדל בדבר פינויים של החיילים שנפגעו באסון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אמהות שכולות עתרו לבג"צ נגד מינויו של הרב רפי פרץ לרב הצבאי הראשי. האמהות טוענות כי הרב פרץ היה טייס המסוק באסון הכבל, בו נהרגו בניהן, ואין הוא ראוי לשמש רב צבאי ראשי בשל אחריותו למחדל בדבר פינויים של החיילים שנפגעו באסון.
 
 
השתים מבקשות שבג"צ יורה למדינה להסביר מדוע נמנעים שר הביטחון והרמטכ"ל להיפגש עימן. בקול ישראל נמסר כי הן גם דורשות מהפרקליט הצבאי הראשי להעביר להן את הפרוטוקולים של ועדת החקירה שבדקה את נסיבות התאונה.

במסגרת השיח אודות אסון הכבל הועלתה טענה על ידי עורך הדין אליעד שרגא שייצג את משפחות הנופלים, כי טייס המסוק, הרב רפי פרץ, נהג שלא כשורה בכך שלא ירד לסייע ללוחמים שנפלו.

אסון הכבל עצמו התרחש ב-10 באוגוסט 1992. בזמן אימון חילוץ של יחידה 669 ליד ערד, נקרע הכבל שקשר את שני לוחמי היחידה בזמן שהועלו למסוק יסעור. השניים נפלו מגובה 15 מטרים ונהרגו במקום.

תחילה הקים צה"ל שתי ועדות חקירה פנימיות, אחת מטעמו של הרמטכ"ל והשנייה מטעמו של מפקד חיל האוויר. שתי הועדות קבעו כי מדובר בכשל טכני, מאבק ממושך של ההורים השכולים שהסתיים בעתירה לבג"ץ, הוביל להקמת ועדת חקירה חיצונית בראשותו של השופט אליהו וינוגרד.

מסקנותיה היו כי הפעלה לקויה של מנוף החילוץ בידי המכונאי המוטס וכשלי בטיחות נוספים הם שהובילו לתאונה. הועדה המליצה להעמיד לדין את מפקד הטייסת, את מפקד היחידה ואת המכונאי המוטס. לאחר שלא יושמו החלטות הועדה, עתרו ההורים לבג"ץ בשנית, ובעקבות כך הועמדו לדין הקצינים האמורים, חמש שנים לאחר האירוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by