בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החוליה שנחשפה בטייבה תכננה לבצע 5 פיגועים 
 
 
חדשות נענע

המטרות הספיציפיות בגוש-דן עדיין לא נבחרו; נפסקו יידויי האבנים לעבר כוחות הביטחון באזור; התושבים בטייבה המומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה עדיין מחפשת מחבל נוסף מהחולייה שנחשפה בטייבה אשר נראה לאחרונה בקלנסוואה, וככל הנראה נמלט משם לשטחים.

מפכ``ל המשטרה יהודה וילק אמר הערב (רביעי) כי אזרחים רבים חבים את חייהם לפעילות המודיעינית המצויינת של השב``כ. "כוחות הבטחון והמשטרה הצליחו למנוע היום פיגוע גדול", הוסיף וילק במסיבת עיתונאים בעקבות סיום הארוע בטייבה.

לאחר חקירת המחבל שנתפס התברר כי בכוונת החולייה היה לבצע חמישה פיגועים גדולים בגוש דן, אולם מטרות ספיציפיות עדיין לא נבחרו. מקורם של המחבלים מעזה, ואחד מהם אף היה עצור במתקני הרשות הפלשתינית בעזה. לטייבה הגיעו הגיעו המחבלים דרך הגדה.

מגלי צה``ל נמסר כי המשטרה עצרה את בעל הבית בו התחבאו המחבלים וכן שני אנשים נוספים הקשורים אליו.

מוקדם יותר הערב השליכו תושבים אבנים על כוחות הביטחון, ששהו באיזור הבית בו התבצרו המחבלים, וקראו קריאות נגד הריסת הבניין. עם זאת תושבים רבים בטייבה המומים, והביעו תדהמה מהעובדה שחוליית מחבלים פעלה בעיר. התושבים הביעו חשש שהיחסים עם השכנים היהודיים יתערערו כתוצאה מכך.

ראש הממשלה, אהוב ברק, שיבח את פעילותם של כוחות הביטחון שמנעו פיגועים קשים. השר לביטחון פנים, שלמה בן עמי, אמר כי במקום נמצאו חומרי נפץ בכמות גדולה מאוד.
 

פיצוץ עז בשעות הבוקר המוקדמות


לקראת השעה חמש לפנות בוקר, הגיעו כוחות משטרה גדולים לעיר טייבה, בעקבות מידע מודיעיני, והקיפו דירת המגורים בה שהתה באותה עת חוליית מחבלים שהכינה מטעני חבלה. המשטרה קראה למחבלים במערכת הכריזה לצאת החוצה. אחד מהם יצא ונעצר. שניים נוספים יצאו אחריו, אחד החזיק אקדח והשני אחז בידו מזוודה. המחבל החל לירות והתפתח קרב יריות, במהלכו התפוצץ המטען שהיה במזוודה.

כתוצאה מהפיצוץ נהרגו שני המחבלים ולוחם ימ"מ נפצע ברגלו. כלב, שאומן לטיפול בחומרי חבלה, נכנס לדירה ונהרג כתוצאה מפיצוץ של מטען נוסף. כוחות משטרה וצלפים הקיפו את הדירה ותכננו לפרוץ אליה. בצהריים נשמע פיצוץ נוסף בדירה, שכתוצאה ממנו נהרג כנראה מחבל נוסף. לוחם הימ"מ, ע`, הפצוע הועבר לבית החולים בילינסון, ונמסר כי הרופאים נאלצו לקטוע חלק מכף רגלו.

בשעות הערב החלו דחפורים משוריינים להרוס את הבית. עם תחילת עבודתם נראתה תנועה בבית, וצלפי היחידה למלחמה בטרור ירו לעבר הבית והרגו שני אנשים נוספים, ככל הנראה מחבלים.

מקורות פלסטינים טוענים שהבית שבו אירע התקרית עם המחבלים נשכר על ידי תושב עזה בשם פאתחי שהגיע לפני כמה שנים לטייבה והתגורר עם אשתו במקום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by