בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החרם האירופי על אוסטריה מגיע לאו"ם 

החרם האירופי על אוסטריה מגיע לאו"ם

 
 
חדשות  נענע

מדינות האיחוד האירופי לא יתמכו במינוי נציגה אוסטרית לתפקיד רשמי באו"ם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
החרם הדיפלומטי של האיחוד האירופי על אוסטריה, בעקבות כינונה של הממשלה בשותפות מפלגת החופש הימנית קיצונית, עומד להגיע לראשונה גם לאו"ם.

הבי.בי.סי מדווח כי מדינות אירופה החליטו שלא לתמוך במועמדת אוסטריה לתפקיד בגוף סביבתי של האו"ם. ההצבעה על המינוי עומדת להתקיים ביום שני הקרוב.

אירנה פרוידנשוס רייכל הייתה המועמדת לעמוד בראש קבוצה של מומחי סביבה של האו"ם זמן רב לפני כניסתה של מפלגת החופש לממשלה באוסטריה.

כזכור, לאחר כינון הממשלה הודיעו רוב מדינות האיחוד האירופי כי הן לא יתמכו במועמדים אוסטריים לתפקידים שונים באיחוד. אולם מאחר ומדינות האיחוד הסכימו כבר באוגוסט שנה שעברה על מינויה של פרוידנשוס לתפקיד, היה עליהן להחליט האם החרם תקף גם לגבי המקרה שלה, למרות ההסכמה הקודמת ולמרות שלא מדובר בתפקיד הקשור ישירות לאיחוד האירופי.

בסיטואציה סטנדרטית היה מינויה עובר אף ללא הצבעה בכינוס ביום שני, אולם בהחלטה חסרת תקדים החליטו חברי האיחוד האירופי לבקש הצבעה רשמית בנושא, בה מדינות האיחוד יתנגדו למינוי.

הצבעתן לא צפויה אמנם למנוע את המינוי, אולם מדובר בפעם הראשונה בה מדינות האיחוד אינן תומכות במינוי של נציג מאחת ממדינות האיחוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by