בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סערה בבריטניה: המלכה האם העדיפה גישה מפויסת כלפי היטלר 

סערה בבריטניה: המלכה האם העדיפה גישה מפויסת כלפי היטלר

 
 
חדשות נענע

על פי דיווח של האינדיפנדט און סאנדיי, נעצרו מפרסום בשבוע שעבר מסמכים המעידים כי המלכה האם התנגדה למדיניותו של צ'רצ'יל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מסמכים סודיים, שפרסומם נעצר בשבוע שעבר, מראים כי המלכה האם העדיפה גישה אוהדת ופייסנית כלפי היטלר בזמן מלחמת העולם השניה, כך מדווח היום בבריטניה העיתון אינדיפנדנט און סאנדיי.

המסמכים האמורים הם חלק מאוסף רחב של מסמכים השייכים לסר וולטר מונקטון, עור דין ומקורב למלך אדוארד ה- 8 שוויתר על הכתר ב- 1936.

רבים ממסמכיו של מונקטון שוחררו לעיון הציבור ביום רביעי האחרון על ידי ספרית בודליין באוניברסיטת אוקספורד, אולם חלק מהמסמכים לא שוחררו.

סוכנות רויטרס מדווחת כי על פי דיווחי העיתון חלק מהמסמכים נשארו חסויים מאחר "ויש בהם פוטנציאל לגרום למבוכה רבה", מאחר והם מכילים מידע המתאר "עד כמה גישתה של המלכה האם הייתה בעד פייסנות" בזמן המלחמה.

דובר המלכה המעיט בערך הידיעה וכינה אותה "שטויות".

אולם על פי דיווחי העיתון המסמכים החסויים מכילים תכתובת בין המלכה האם ולורד הליפקס, ששימש כשר החוץ בין השנים 1939 - 1940. על פי הדיווח המסמכים מעידים על גישתה העוינת של המלכה למדיניות של ראש הממשלה דאז, ווינסטון צ`רצ`יל, ושאיפתה לראות את הליפקס, תומך הפיוס, מחליף אותו בתפקיד.

"כמנהיג, סביר להניח כי הליפקס היה מתחנן להגיע להסכם שלום עם היטלר, כשהבסיס להסכם הוא שהמונרכיה תמשיך להתקיים תחת הכיבוש הנאצי" טוען העיתון.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by