בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגנה כבדת משקל 

הפגנה כבדת משקל

 
 
איי. פי.

כ-12 פילים השתתפו היום (שני) בהפגנה ברחובות בנגקוק בירת תאילנד, נגד כוונת הממשלה לסלק מרחובות העיר את החיות ובעליהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

12 פילים גדולים צעדו היום (שני) בבוקר ברחובות בנגקוק כמחאה על כוונת הממשלה לאסור על הפילים ובעליהם לקבץ נדבות ברחובות הבירה.

ממשלת תאילנד החליטה לא מזמן לגרש מרחובות תאילנד את עשרות הפילים ובעליהם שנוהגים זה שנים לקבץ נדבות מתיירים תמורת תצלום עם החיה הגדולה. הממשלה טוענת כי המצאות הפילים ברחובות הבירה היא "מסוכנת מדי" וכי על הפילים ומאלפיהם (המכונים "מאהוטים") לפנות את רחובות הבירה. בחודשים האחרונים השתחררו פעמיים פילים גדולים ברחובות בנגקוק, רמסו מכוניות במנוסתם, ואך בנס לא היו קורבנות בנפש.

אך בעלי הפילים עצמם אינם מרוצים מההחלטה. "כיום אין לנו שום אפשרות אחרת להאכיל את הפילים" טוען אחד המאהוטים. עד לא מכבר שימשו הפילים בתאילנד לעבודות-משא ביערות במדינה. אולם בשנים האחרונות, עם התגברות התיעוש במדינה, מצאו עצמם עשרות פילים ובעליהם מחוסרי עבודה. הפילים הגיעו לבנגקוק על מנת להצטלם עם התיירים, נוהג שהיה מקובל במדינה מזה כ-15 שנה.

וגם לארגונים למען החיות יש מה להגיד בנושא: הארגונים במזרח-אסיה דורשים מממשלת תאילנד למצוא מייד עבודה שתכבד את הפילים ובעליהם. לדברי הארגונים, קבצנות היא אינה עבודה שמכבדת את ה"חיה הרגישה הזו".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by