בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרשת מרדכי: הסיפור המלא 

פרשת מרדכי: הסיפור המלא

 
 
חדשות נענע 

יושב ראש הכנסת אברהם בורג וחברת הכנסת זהבה גלאון, מסרו היום הודעה משותפת בכנסת בה פרטו את השתלשלות הענינים בפרשת התקיפה המינית בה חשוד מרדכי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

יושב ראש הכנסת אברהם בורג וחברת הכנסת זהבה גלאון מסרו היום במסיבת עיתונאים בכנסת את הגרסה המלאה לפרשת התלונה נגד יצחק מרדכי. להלן נוסח ההודעה של בורג:

"אני מוסר עכשיו דברים כהוויתם. לפני כשבועיים פנתה אלי חברת הכנסת גלאון עם תלונתה של עובדת בלשכתו של מרדכי שחשה מוטרדת מינית. שמעתי את דבריה של גלאון וביקשתי שלפני שנחליט מה עושים בפרשה להיפגש עם המתלוננת. בינתיים חלו אירועים נוספים בפרשה (בורג מתכוון לניסיון האונס לפני כעשרה ימים) והיא באה אלי לאחר מה שפורסם היום בעיתון.

בשבוע שעבר הגיעה המתלוננת לפגוש את גלאון ואותי מלווה בחברה לחיים ובאמא שלה ותארה את הסיפור בפרטי פרטים. ניסינו להבהיר את מתח הההכרעה שבו נמצאת המתלוננת: הנוחיות האישית שלא להתמודד, והפחד ממקום העבודה. לדעתנו המעשה הנכון היה להגיש תלונה למשטרה: בהליך שביסודו הוא פלילי, אסור שאדם פוליטי יהיה מעורב בניסיון לנצל תלונה פלילית לצרכים פוליטיים. צריכה להיות נורמה ציבורית: אדם הוא חף מפשע עד שהוכח אחרת, לא יכול להיות שימוש פוליטי במעשה כזה.

במהלך השיחה, לקחנו על עצמנו שני דברים. הדבר הראשון, שבמידה ותחליט המתלוננת להגיש תלונה נפעל לכך לאפשר לה לשמור על חיסיון פרטיה מההתחלה עד הסיום. הדבר השני הוא שהחלטנו להעניק לה רשת ביטחון לעניני תעסוקה, על מנת שלא ירחיקו אותה ממקום העבודה שלה. לאחר שיצאה המתלוננת מן החדר ביקשנו את האחראית על פרשיות כאלו בכנסת, עורכת הדין אנה שניידר. שניידר תמכה בהחלטה של לעודד אותה לתלונה במשטרה.

בחוות הדעת המסכמת של שניידר היא כתבה: סוכם בינינו (גלאון בורג ושניידר), שאם לא תוגש תלונה, תיזום גלאון ביחד איתי פנייה ליועץ המשפטי לממשלה מכיוון שמפאת מעמדו הרם של הנלון אין אפשרות להתעלם מהנושא מבחינה ציבורית גם אם לא הוגשה תלונה. אתמול בערב פתרה המתלוננת את הדילמה שלנו והתלוננה רשמית במשטרה. ומכאן ואילך הדבר צריך להישאר בערוץ שבין המתלוננת ובין המשטרה. לנו אסור להיות בזירה הזו בכדי לא לעשות פוליטיזציה.

בימים האחרונים כשידעתי על הפרשה וזה עדיין לא יצא החוצה, שוחחתי עם אנשים שונים המקורבים אלי ושאלתי אותם: מה הייתם עושים אתם במקרה כזה. לתדהמתי אמרו לי רבים "לבת שלי לא הייתי ממליץ להתלונן". ה`וייה דלרוזה` שממתינה לפתחה של המתלוננת מרגע פתיחת התלונה ועד להכרעת הדין היא לא קלה כלל. לדעתי, תופעה כזו של חשש ופחד וחוסר יכולת חברתית להגיד דברים כהוויתם זהה משחק לידם של גברים אלימים. נודע לי כי 70 אחוז מהנשים שהוטרדו מינית מפחדות להתלונן על דברים כאלה. אני שולח מכאן יישר כוח על האומץ לב האישי והציבורי של המתלוננת, בכדי להגן לא רק עליה אלא על עוד רבות נוספות שנמצאות במצב הזה."

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by