בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שובו של תהליך השלום 

שובו של תהליך השלום

 
 
חדשות נענע 

צוותי מו"מ בראשותם של ערפאת וברק השיגו התקדמות גדולה וייפגשו בוושינגטון למו"מ אינטנסיבי על הסדר הקבע, למרות מחאות האופוזיציה; מחר פיסגה בשארם בין ברק ערפאת ומובארק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שליחו של נשיא ארצות הברית למזרח התיכון דניס רוס הודיע היום (רביעי) באופן רשמי על חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. רוס אמר בתום פגישת ערפאת-ברק כי "הפגישה בין המנהיגים הייתה טובה. הצדדים השיגו התקדמות ברוב הנושאים שהיו נתונים במחלוקת".

צוותי המשא ומתן של ישראל והרשות הפלסטינית נפגשו היום ברמאללה. מאוחר יותר הצטרפו לפגישה ראש הממשלה אהוד ברק ,יושב ראש הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת ודניס רוס.

בפגישות בין ברק לערפאת סוכם כי המשא ומתן להשגת הסדר קבע יחודש בוושינגטון בעוד 10 ימים. הצדדים ינהלו משא ומתן אינטנסיבי כדי לעמוד בתאריך היעד החדש להשגת הסכם המסגרת, אמצע חודש מאי. בראש הצוות הישראלי יעמוד עודד ערן.

במסגרת הסדרי הביניים תתחייב ישראל לבצע את הנסיגה השלישית בשטחים בחודש יוני הקרוב. היקף הנסיגה טרם נקבע. מחדשות ערוץ 2 נמסר כי השניים פתרו גם את המחלוקת סביב 6.1 אחוזים משטחי הגדה שהיו אמורים לעבור לשליטת הרשות פלשתינית לפני כחודש.

מחר צפוייה פגישת פיסגה בשארם א-שייח בין ברק, ערפאת ונשיא מצרים, חוסני מובארק. השניים יודו למובארק על מעורבותו במגעים לחידוש השיחות.
 

הליכוד: פעולה מדינית חמורה


בליכוד אמרו בתגובה לחידוש השיחות כי ברק עשה היום את הפעולה המדינית החמורה ביותר מאז נבחר לתפקידו. חבר הכנסת דני נווה אמר כי בכוונת ברק למסור לפלסטינים שטחים בהיקף שיעלה על אחוז אחד במסגרת הפעימה השלישית, ובכך לתת תוקף להכרזת המדינה של הפלסטינים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by