בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות איסור משרד הבריאות, מחנה השומר הצעיר ממשיך 
 
 השומריה התשיעית בסכנה (תמוןנה: אתר השומר הצעיר)   
 
חדשות נענע

במי השתיה של המחנה התגלו חיידי קולי צואתי, ומשרד הבריאות הורה לעצור את הפעילות ולפזר את החניכים; התנועה: הבאנו למקום מיכליות מים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תנועת השומר הצעיר הודיעה כי תמשיך להפעיל את מחנה הקיץ "השומריה", למרות הוראת משרד הבריאות מהבוקר לסגור את המחנה לאלתר ולפזר את החניכים. ההוראה ניתנה הבוקר (שישי), לאחר שבדיקה גילתה חיידקי קוליפורמיה צואתית במי השתיה במחנה. משרד הבריאות האשים את הנהלת השומר הצעיר בכך שלא ביצעו נכון את הנחיות המשרד.

זאב פיש, האחראי במשרד הבריאות על איכות הסביבה, אמר שבדיקות המים במחנה העלו ממצאים קשים: "קיבלנו תוצאות קשות מאוד שמראות ששטיפת המערכת לא הייתה טובה ולא בוצעה על-פי ההנחיות" אמר לגלי צה"ל האחראי לאיכות הסביבה במשרד הבריאות, זאב פיש. "מצאנו שם סימנים לכניסת צואה למים. כמובן שבתנאים כאלה אסור לפתוח את המחנה".

מהשומר הצעיר נמסר כי למחנה מובאות שתי מיכליות מים נקיים, וכן כי יש במקום כמה אלפי בקבוקים של מים מינרליים. לפיכך הם מתכוונים להמשיך ולהפעיל את המחנה. בשומר הצעיר מציינים כי איש מאלפי המשתתפים לא נפגע או חלה עד כה מאז שהחל המחנה לפעול אתמול. במשרד הבריאות אמרו בתגובה כי המצב במחנה ייבדק שוב מחר.

ה"שומריה", כנס שנערך בשומר הצעיר מדי עשור, מתקיימת בפעם התשיעית. משתתפים בה כ-3,000 מחניכי התנועה בארץ ובחו"ל, והיא צפוייה להימשך חמישה ימים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by