בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל פיזר הפגנת שמאל בכדורי גומי וגז מדמיע 
 
 הפגינו נגד גדר ההפרדה. מפגינים אפופים גז מדמיע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שבעה פעילים של ארגון הסולידריות הבינלאומי ושני פלסטינים נפצעו; תקריות ירי ללא נפגעים ברצועה; 9 מבוקשים נעצרו בגדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תשעה בני אדם נפצעו אחר הצהריים (שישי) מפגיעת כדורי גומי שירה צה"ל, לצורך פיזור הפגנה של פעילי שמאל נגד גדר ההפרדה, סמוך לטול כרם. בין הפצועים שני פלסטינים ושבעה פעילים של ארגון הסולידריות הבינלאומית.

כמה מאות פעילים ופלסטינים השתתפו בהפגנה, במהלכה ירה צה"ל את הכדורים ואף פיזר גז מדמיע. בין הפעילים הפצועים ארבעה אזרחים בריטים ושלושה אמריקנים.

מצה"ל נמסר כי המפגינים חיבלו בגדר וכשהגיעו כוחות צה"ל לטפל באירוע, החלו המפגינים להתפרע ואף יידו אבנים לעבר החיילים. בתגובה נאלצו הכוחות להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות, שכוללים גז מדמיע וכדורי גומי. לצה"ל לא נמסר על נפגעים באירוע, לפיכך מעריכים כי כל הפצועים, עליהם דיווחו הפלסטינים, במצב קל.

מספר תקריות ירי אירעו היום ברחבי הגדה ורצועת עזה; פלסטינים פתחו באש לעבר כוח צה"ל ליד התנחלות גדיד בגוש קטיף ומוקדם יותר אל כוח צה"ל בגבול ישראל מצרים, סמוך לרפיח. בשתי התקריות לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אחר הצהריים נפתחה אש לעבר מיכלית מים שעשתה דרכה לעבר ההתנחלויות גנים וקדים בשומרון. איש לא נפגע אך למשאית נגרם נזק.

בפעילות כוחות צה"ל הלילה בגדה נעצרו תשעה פלסטינים מבוקשים, בהם גם בכיר בארגון החזית העממית בטול כרם, סאמי סובוח, שתכנן שיגור פיגועי התאבדות לישראל בזמן הקרוב. במהלך מעצרו של אחד המבוקשים בשכם, שלף המבוקש אקדח והחיילים ירו לעברו בתגובה. הוא נפצע ופונה לקבלת טיפול בבית חולים בישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by