בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תמונתה של אשת הציבור שנאנסה פורסמה באתר אינטרנט ישראלי 

תמונתה של אשת הציבור שנאנסה פורסמה באתר אינטרנט ישראלי

 
 
יוני שדמי

באחד הפורומים של אתר אינטרנט המנוהל בידי קטין הופיעו שמה ותמונתה של אשת הציבור שנאנסה. אביו של הקטין: "אני נותן לו אוטונומיה מוחלטת".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באחד הפורומים של אתר אינטרנט ישראלי הופיעו היום (שני) שמה, תמונתה ותפקידה הציבורי של אשת הציבור שנאנסה. לפי החוק, אסור לפרסם את שמו של קורבן בעבירות מין, וזאת בכדי להגן על צנעת הפרט של הקורבנות ולעודד הגשת תלונות כנגד מבצעי עברות מין.

מנהל האתר, קטין בן 16, היה בבית הספר בעת פירסום ההודעה. מאוחר יותר, כשחזר הנער מבית הספר, אמר כי לא ימחוק כרגע את ההודעה משום ש"אין לו זמן", ויבחון את מחיקתה מאוחר יותר. עוד אמר הנער כי באופן עקרוני, הוא אינו מוחק הודעות מסוג זה, משום שמאוחר יותר שולחים אותן שוב, ו"אין לי זמן למחוק את כולן".

אביו של הנער, המשמש בתפקיד רב, מוסיף כי הפירסום איננו עובר על חוקי הלכתיים כלשהם, וזאת מכיוון ש"אם הוא לא היה מפרסם, מישהו אחר היה מפרסם", ולכן הוא לא יכריח את בנו למחוק את ההודעה. "הוא ילד מאוד פיקח, ואני נותן לו אוטונומיה מוחלטת", מוסיף אביו. עוד אומר אביו כי לדעתו, בנו לא ימחוק את ההודעה המדוברת. האב גם לא יכריח את בנו להוריד את ההודעה: "אם הוא ייעצר, אצבעותיו ייכוו וכך הוא ילמד".

יש לציין כי התמונה פורסמה גם בפורומים של כמה פורטלים, אך נמחקה מייד.

שדולת הנשים בישראל מסרה כי השדולה רואה בחומרה את פרסום שמה של אשת הציבור. עוד מוסיפה עו``ד אסתר סיוון, היועצת המשפטית של שדולת הנשים, כי "דווקא עכשיו, כשהמודעות הציבורית לנושא גבוהה, בעקבות פרשת מרדכי, קיים סיכוי גבוה שנשים יאזרו אומץ ויתלוננו, ולכן פרסום שמה של אשת הציבור באינטרנט עלול לגרום נזק רב".

עוד מוסיפה שדולת הנשים כי היא קוראת למפכ``ל המשטרה, יהודה וילק, לפתוח בחקירה נגד מפעילי האתר, ולהעמידם לדין, וזאת משום שלא יעלה על הדעת שאתרי אינטרנט ישמשו "ערי מקלט" לעוברים על החוק.

דובר המשטרה אמר בתגובה כי הנושא יועבר לטיפול הגורמים המקצועיים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by