בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשל נסוג מדרישתו לפרק את ארגוני הטרור 
 
 חילוקי דעות ביחס להודנה. בוש ושרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

וזאת מתוך דאגה שכוחות הביטחון של הרשות עדיין חלשים מדי לביצוע המשימה; כך דיווח ה'ניו יורק טיימס'; וייסגלס: להתייחס בספקנות לדיווחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשל בוש נסוג מתביעתו שהרשות הפלסטינית תפרק עכשיו מנשקם את ארגוני הטרור ובהם החמאס והג'יהאד האיסלמי, זאת מתוך דאגה שכוחות הביטחון של הרשות עדיין חלשים מדי בשלב זה לביצוע המשימה, כך דיווח הבוקר (שבת) ה"ניו יורק טיימס".

לדברי העיתון, בעקבות שיחותיו של הנשיא בוש עם שרון ואבו-מאזן אימץ הממשל את גירסת ההודנה של אבו-מאזן ולפיה יש להסתפק עכשיו בהפסקת אש, ללא פירוק האירגונים מנשקם. גורם בכיר בממשל אמר לעיתון כי גם בעמדת ישראל חל שינוי ביחס להפסקת האש, ובניגוד לספק שהיה לפני חודש, סבורים עכשיו בירושלים שזה רעיון טוב.

ראש לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס, אמר בתגובה לדברים כי יש להתייחס בספקנות רבה לדיווח הניו יורק טיימס, לפיו הממשל נסוג מדרישתו כי הפלסטינים יפרקו לאלתר את תשתיות הטרור. וייסגלס אמר את הדברים בראיון ל`קול ישראל`.

וייסגלס אמר כי קשה להניח ששינוי דרמטי כזה בעמדת הממשל היה נודע מפיו של פקיד בממשל. לדבריו, הדרישה מהפלסטינים לפעול מיד נגד תשתיות הטרור היא תביעה אמריקנית יסודית, והנשיא בוש חזר עליה פעמיים בפגישותיו עם אבו מאזן ועם שרון.

בתקופה שעוד נותרה להודנה מתכוון הממשל להעביר לרשות סיוע של קרוב ל-300 מיליון דולר באמצעות הסי.איי.אי. הסכום ישמש לשיקום בתי סוהר, מערכות תקשורת ולרכישת כלי רכב חדשים, במקום אלו שהרסה ישראל.

בנוסף, הממונה על הביטחון ברשות, מוחמד דחלאן, הצהיר בסוף השבוע, כי אין בדעתו להיענות לתביעת ישראל לפרק את האירגונים מנשקם מפני שהדבר יגרום למלחמת אחים בקרב הפלסטינים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by