בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לבנון: כומר קנדי מואשם בריגול למען ישראל 
 
 לוחמים של החיזבאללה בטקס השבעה (ארכיון רויטרס)   
 
חדשות נענע

ברוס בלפור בן ה-52 מואשם כי מסר למודיעין הישראלי מידע על החיזבאללה ועל הצבא הלבנוני; אזרח קנדי נוסף הצליח לברוח מלבנון מעצרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משפטו של כומר קנדי, המואשם כי ריגל בלבנון עבור ישראל, יחל באמצע החודש. כך מסר אתמול (שישי) לסוכנות הידיעות "רויטרס" מקור במערכת המשפט הלבנונית. על פי דיווח, הכומר, ברוס בלפור בן ה-52, חשוד שמסר מידע על ארגון החיזבאללה כדי להעבירו לשלטונות בארץ.

הכומר בלפור נעצר בחודש יולי האחרון בנמל התעופה של ביירות, לאחר שהוצא נגדו צו עיכוב יציאה מלבנון. אזרח קנדי נוסף, הואשם גם הוא בריגול עבור ישראל, אולם הרשויות הלבנוניות לא הצליחו לעצרו. הדיון הראשון במשפטו של בלפור נקבע לתאריך 11 באוגוסט, והוא יתקיים בבית דין צבאי.

המקור הלבנוני מסר שהכומר נהג לבקר בלבנון באופן תדיר, מאז פריצתה של מלחמת שלום הגליל בשנת 1982. על פי כתב האישום, בשנה שעברה החל לרגל נגד החיזבאללה, במסווה של עבודה בפרוייקט לשיקום יערות במדינה. עדי ראיה העידו שראו אותו ואת האזרח הקנדי הנוסף מבקרים בקרבת בסיסים של החיזבאללה, ואוספים מידע.

במהלך השנים האחרונות נשפטו בלבנון מספר בני אדם בגין ריגול למען ישראל. בתחילת השנה הומתק עונשם של ארבעה לבנונים, בהם בכיר במיליציה השיעית, אשר הורשעו במסירת מידע על החיזבאללה ועל צבא לבנון למודיעין הישראלי. בכל פעם שמתבצע חיסול של בכירים בלבנון מופנית האצבע המאשימה לעבר ישראל, ונערכים חיפושים אח מרגלים פוטנציאליים.

משרד החוץ הקנדי הודיע באמצע השבוע , שאין להתייחס ברצינות לידיעות, לפני שיתפרסמו ההאשמות נגד בלפור. לאחר שנודע תאריך משפטו המתוכנן לא התקבלה כל תגובה מהמשרד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by