בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אבו מאזן: מנגנון הביטחון שלנו פועל לתפיסת מבצעי הפיגוע 
 
 הפיגוע הוא מקרה מבחן לתגובה הפלסטינית. מופז (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש הממשלה הפלסטיני גינה את הפיגוע אמש באזור הר גילה; שר הביטחון הודיע, בעקבות הפיגוע: ישראל לא תעביר ערים נוספות לשליטה פלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן, גינה היום (שני) את הפיגוע שהיה אמש באזור הר גילה. בראיון ל"קול ישראל" בערבית, אמר אבו מאזן, כי מנגוני הביטחון הפלסטינים פועלים באזור בית לחם לתפיסת מבצעי הפיגוע. עם זאת, שב אבו מאזן והדגיש, כי במקומות שבהם ישראל נמצאת אין הרשות יכולה לפעול.

שר החוץ הפלסטיני, נביל שעת', אמר הבוקר ב"גלי צה"ל" כי הפיגוע לא בוצע בשטחים הנמצאים באחריות הרשות. לדבריו, "הפיגוע הוא הפרה של ההודנא. אם דבר כזה היו קורה בעזה היינו רודפים אחר המחבלים ומכניסים אותם לבית הסוהר. אבל בגדה אין לנו נוכחות ביטחונית מספיקה כדי לתפוס אותם."

אבו מאזן אמר עוד כי השבוע צפויה פגישה בינו לבין ראש הממשלה, אריאל שרון, וציין כי מתנהלים מגעים בין הרשות לבין ישראל וארה"ב, בניסיון לפתור את בעיית המבוקשים הנצורים במוקטעה.

ואילו שר הביטחון, שאול מופז, אמר הבוקר, במהלך סיורו בבקו"ם, כי תגובת הרשות הפלסטינית לפיגוע אתמול בשכונת הר גילה בירושלים תהווה מבחן לשאלה, האם ישראל תעביר לפלסטינים את השליטה הביטחונית בערים נוספות.

לפי שעה אין כוונה בישראל להעביר ערים נוספות לשליטת הרשות. מופז אמור היה להחליט השבוע איזו עיר נוספת תעבור לאחריות ביטחונית פלסטינית ולמסור את החלטתו לשר הפלסטיני דחלאן, זאת לאחר שבפגישתם האחרונה התגלעו בין השניים חילוקי דעות.

מופז ציין גם כי על הרשות לפעול נגד הפלגים הפלסטינים שלא קיבלו על עצמם את עול ההודנא. לדבריו, השקט היחסי בשטחים מהווה הזדמנות לארגוני הטרור כדי לחזק את עצמם, לבצע אימונים ולצבור כלי נשק. מופז הוסיף כי על הרשות הפלסטינית לפעול בתקיפות כדי לפרק את תשתית ארגוני הטרור בשטחיה.
 

שעת': להפוך את ההודנא לקבועה

 
נביל שעת', שנועד השבוע עם שר החוץ הישראלי, סילבן שלום, הציע להפוך את ההודנא למוחלטת וקבועה. שעת' אמר כי הפסקת האש מוכיחה את עצמה: "אין פעולות התאבדות, אין ירי קסאם, אין מארבים", אמר שעת' והוסיף, "אך עדיין ישנם דברים שצריך לבצע ביישום מפת הדרכים על מנת לאפשר לשקט להימשך".

השר שלום השיב כי ישראל לא תוכל לקבל זאת: "יש צורך לפרק את תשתיות הטרור אחרת לא תהיה התקדמות לשלב השני של מפת הדרכים". השניים דנו גם בחידוש היוזמה של "עם לעם" לקידום יחסי הישראלים והפלסטינים.

במקביל, נועדו גם שר התשתיות, יוסף פריצקי, עם שר האוצר הפלסטיני, סלאם פאייד ועם שר האנרגיה, עזאם אשוואה, בניסיון להדק את שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לרשות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by