בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבישופ ההומו הראשון גאה בכנסיה שלו 
 
 גאה ומאושר. רובינסון מעורר מחלוקות בכנסיה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ג'ין רובינסון, הומו מוצהר, התמנה לבישופ של ניו המפשייר; שמרני הכנסיה האנגליקנית ברחבי העולם מטכסים עצה כיצד לפעול נגדו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסיה האפיסקופלית הביעה אתמול (שלישי) את תמיכתה במינוי הכומר ההומו המוצהר הראשון, ג'ין רובינסון, לבישופ של מדינת ניו המפשייר. 62 בישופים הביעו את תמיכתם במינוי רובינסון לעומת 45 בישופים שהתנגדו למינוי.

מינויו של רובינסון מעורר מחלוקות בכנסיה ומנהיגה הרוחני, הארכיבישופ מקנטרבורי, ד"ר רואן ווילאמס, מזהיר כי לכנסיה "צפויים ימים קשים". ווילאמס, שנחשב ליברל, אומר כי לבחירתו של רובינסון תהיה השפעה רבה על הכנסיה בעולם.

הפלג השמרני של הכנסיה, המונה כרבע מ-77 מיליוני המאמינים של הכנסיה האנגליקנית ברחבי העולם, הביע אי נחת רבה מהבחירה. בצהרה החתומה על ידי מנהיגי הכנסיה בדרום אפריקה, אפריקה ואמריקה הלטינית, נכתב כי "אנחנו מצפים ממנהיג הכנסיה להיפגש בקרוב ולחשוב על פעולות מחאה אפשריות".

רובינסון, לעומת זאת, גאה ומאושר. הבישופ החדש הודה לתומכיו ואמר כי הוא מתכנן לפעול לקראת פיוס וקירוב לבבות בכנסיה. לדבריו, "אני גאה להיות חלק מכנסיה שפועלת כדי להוות מקום בטוח לכל ילדי האלוהים".
 

המינוי נדחה בשל חשדות להתנהגות מינית בלתי הולמת

 
הכנסיה האפיסקופלית דחתה אתמול (שני), ברגע האחרון, את ההצבעה על מינוי רובינסון, לאחר שהועלו נגדו חשדות בגין קשר לאתר גאווה לנוער ובגין התנהגות מינית בלתי הולמת.

אדם בשם דיוויד לואיס ממנצס'טר בוורמונט שלח ביום ראשון אימייל לבישופים, ובו הוא טוען כי רובינסון נגע בו בצורה בלתי הולמת "לפני מספר שנים" וכינה אותו "רודף חצאיות". באימייל נכתב גי "על פי הניסיון האישי שלי עם רובינסון, הוא לא שומר על הגבולות הראויים עם גברים. אני מאמין כי זהו אות אזהרה לאופי חלש, שהופך את ג'ין לבלתי ראוי למשרת בישופ".

כמו כן הכנסייה תבדוק את אתר האינטרנט של קבוצה בשם אאוטרייט, קבוצה של בני נוער גאים שאותה סייע רובינסון להקים. על פי החשדות, באתר הקבוצה הופיעו לינקים לאתרים פורנוגרפיים. לטענת תומכיו של רובינסון, הלינקים הופיעו לפני כחצי שנה ללא ידיעתו של רובינסון והם הוסרו מאז.

הכנסיה האפיסקופלית היא הגרסה האמריקנית לכנסית האנגליקנית, ואוכלוסיית המאמינים שלה מונה 2.5 מיליון בני אדם. רובינסון הוסמך ככומר בתחילת שנות ה-70 והתרכז, על פי אתר הכנסיה, ב"סיוע למאמינים ולכמרים במצוקה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by