בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"עיראק זקוקה לתרומות בסך 5 מיליארד דולר" 
 
 בכירים בממשל בוש מופתעים מרמת הנזק ומעלות השיקום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

כך מעריך בכיר באו"ם; זאת רק כדי לשמור על תפקוד בסיסי של התשתיות; ארה"ב העריכה לפני המלחמה כי עיראק תוכל לשלם את השיקום של עצמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עיראק תזדקק לתרומות בשווי של חמישה מיליארד דולר כדי לשמור על תפקוד בסיסי של התשתיות שלה, כל מעריך היום (שלישי) רמירו לופז דה סילבה, מתאם פעולות האו"ם בעיראק.

דה סילבה אמר לעיתונאים כי שר האוצר העיראקי מעריך את עלות המשך תפקוד התשתיות ב-20 מיליארד דולר ב- 2004. מומחים מעריכים כי עיראק תוכל להרוויח 15 מיליארד דולר בשנה מתעשיית הנפט שלה, דבר המותיר אותה בגירעון של חמישה מיליארד דולר.

עם זאת, עיראק צפויה למחיקת חובות ולהפשרת כספים מוקפאים בשנה הקרובה, דבר שיסייע לה בהתמודדות עם הגירעון המצטבר. דה סילבה אמר כי "השאלה בנוגע למציאותיות של גיוס חמישה מיליארד דולר תוכל לקבל תשובה רק באוקטובר", בכינוס תורמים גדול שצפוי להתקיים בעיראק.

למרות הצורך העצום, התורמים אינם ממהרים להשקיע במדינה השסועה, בשל חוסר הביטחון במדינה ובשל הדאגה כי הכסף יממן הפיכה צבאית. גם אם התורמים אכן יבטיחו להשקיע, לא תמיד הכסף אכן מגיע. למשל באפגניסטאן עדיין מחכים למיליוני דולרים שהובטחו עם תום המערכה האמריקנית במדינה.

לפני המערכה האמריקנית בעיראק, בכירים בממשל בוש העריכו כי עיראק תוכל לשלם בעצמה על שיקום נזקי המלחמה, באמצעות רווי תעשיית הנפט. בכירים בממשל אומרים כעת כי הם מופתעים כעת מעוצמת הנשק שנגרמה למדינה, ומהעלויות העצומות של השיקום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by