בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גלעד שרון יעביר המסמכים לבית המשפט 

גלעד שרון יעביר המסמכים לבית המשפט

 
 
חדשות נענע

וזאת בתוך חמישה ימים; המסמכים יישמרו במעטפה סגורה בכספת בית המשפט; השר פריצקי מותח ביקורת על שרון ובנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט בית משפט השלום בתל אביב, אליהו בכר, הורה היום (חמישי) לגלעד שרון, בנו של ראש הממשלה, להפקיד בתוך חמישה ימים בבית המשפט את המסמכים הנוגעים לפרשת סיריל קרן. המסמכים יופקדו בכספת בית המשפט כשהם סגורים במעטפה וזאת עד למועד ערעורו של גלעד שרון על ההחלטה לחייב אותו למסור את המסמכים למשטרה. בכך קיבל השופט בכר את הצעת פרקליטות המדינה, ודחה את בקשת שרון לעכב את מסירת המסמכים עד לערעור.

עד כה סירב גלעד שרון להעביר את המסמכים המדוברים, בטענה שהוא שומר על זכות השתיקה מחשש להפללה עצמית והפללת אחרים, זכות החלה, לטענתו, גם על הצגת מסמכים. בפסק דין שניתן מוקדם יותר השבוע בבית משפט השלום בת"א, כתבה השופטת דניאלה שריזלי כי השתיקה שגזר על עצמו גלעד שרון אינה מוחלטת ואינה נובעת מחשש להפללה עצמית אלא אלא מחשש להפללת אחרים, וכי טענתו מצטיירת כ"חכמה שלאחר מעשה" שבאה לאחר היוועצות.

במשטרה הגדירו את המסמכים כ"קריטיים לחקירה". בפרקליטות אמרו בשבוע שעבר שסרובו של שרון להציג את המסמכים שברשותו פוגע בחקירה ועלול להכשיל אותה.
 

פריצקי מותח ביקורת על שרון ובנו

 
בתוך כך, שר התשתיות, יוסף פריצקי משינוי קרא היום לראש הממשלה, להורות לבנו למסור לחוקרי המשטרה את המסמכים הנחוצים לחקירה. יצויין כי עד כה נמנעו השרים בממשלת שרון למתוח ביקורת פומבית מפורשת על ראש הממשלה ובנו בנושא זה.

במכתב אישי לשרון כתב פריצקי כי החלטת בית המשפט המחייבת את גלעד שרון למסור את המסמכים "התבססה על העובדה שבנך הודיע כי הוא מסרב למסור מסמכים מחשש להפליל אותך! לשון אחרת: לא על עצמו ביקש גלעד שרון להגן אלא עלייך".

בהמשך מכתבו כתב פריצקי: "משעה שבנך מבקש להגן עליך, קמה חובתך להודיע בפומבי שאינך מעוניין בחיסיון זה ושאתה מסכים לגילוי כל מסמך שהוא הנוגע אליך... כראש ממשלת ישראל שהבטיח שהנורמות של מינהל תקין ושלטון החוק הם נר לרגליו, שלחם בחברי כנסת שהסתתרו תחת גלימת השתיקה והחיסיון אני מצפה ממך להוכיח לכלל הציבור הישראלי כי אין לך מה להסתיר וכי אתה נוהג בבחינת 'נאה דורש נאה מקיים'".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by