בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בזק מוזילה תעריפים 
 
 
יוני שדמי

בזק מודיעה על הוזלת תעריפים, הכוללת בין השאר מסלולי תשלום שונים לגולשים. התעריפים החדשים ייכנסו לתוקף במאי, אם תאשר אותם ועדת הכספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת בזק הודיעה היום (רביעי) כי תגיש לוועדת הכספים של הכנסת תעריפים חדשים, הכוללים שבעה מסלולי תשלום שונים לשימוש באינטרנט. ההצעה כוללת הוזלה בשיחות המקומיות בשעות היום, חבילות מחירים מיוחדות עבור משתמשי האינטרנט, מחיר אחיד לשיחות בכל הארץ בשעות הערב והלילה, וביטול שיטת פעימות המונה.

אם תאושר ההצעה, ייכנסו התעריפים החדשים לתוקף באחד במאי. שיטת החישוב על פי פעימות מונה תבוטל, ובמקומה ייעשה חישוב עלות השיחה על פי זמן השיחה בפועל. בתעריף החדש, מחיר דקת שיחה מקומית בתעריף יום יהיה שמונה אגורות, ומחיר דקת שיחה בינעירוניות 29 אגורות. תעריף שיחות עירוניות ושיחות בינעירוניות בשעות הערב יהיה זהה - 4.5 אגורות, ובלילה - 1.5 אגורות. מחיר המינימום של כל שיחה יהיה 23.1 אגורות.

בשינוי משמעותי וחשוב לגולשי האינטרנט, משיקה בזק שבע חבילות תשלום מיוחדות לאינטרנט. החבילה המעניינת ביותר היא הצעת "מספרים נבחרים", לפי ישלמו לקוחות בזק שיצטרפו לתוכנית חצי אגורה בלבד לדקת שיחה לשלושה יעדים נבחרים בשעות הערב והלילה, בתמורה לתשלום של 9.90 שקל בחודש.

חבילות נוספות:

א. כל גלישה באינטרנט (ללא צורך להגדיר את ספק האינטרנט) תחוייב בארבע אגורות לדקה במשך היום, ובחצי אגורה לדקה בשעות הערב והלילה, בתשלום של 9.90 שקל לחודש.

ב. כל גלישה באינטרנט תחוייב ב-4.5 אגורות לדקה במשך היום, 2.5 אגורות בערב, וחצי אגורה בלילה. התוכנית ללא תשלום חודשי.

ג. ארבע שעות גלישה ברשת בתשעה שקלים לחודש.

ד. 10 שעות גלישה ב-22 שקל לחודש.

ה. 20 שעות גלישה ב-40 שקל לחודש.

ו. גלישה חופשית 24 שעות ביממה ב-99 שקל לחודש.


אילן בירן, מנכ"ל בזק, טוען כי מבנה התעריפים החדש הינו מבנה פשוט וברור ללקוח, מעודד את הגלישה באינטרנט, משפר את תפיסת המחיר בקרב הלקוחות הפרטיים, ומקרב את הפריפריה למרכז הארץ. לטענת בירן, בשל מדיניות החיוב שהייתה נהוגה עד כה, אותרה אצל לקוחות החברה תפיסת מחיר שהייתה גבוהה פי שש לערך ממחיר השיחות בפועל, וכך נתפסה החברה בטעות כחברה ששיחותיה יקרות לכאורה.

יש לציין כי זוהי ההצעה השנייה של בזק לוועדת הכספים של הכנסת, לאחר שההצעה הראשונה של החברה נדחתה בידי החברה, וזאת בין השאר בגלל מחאת גולשים רמה, שהתנגדו להצעה משום שהייתה גורמת לייקור בתעריף ההתקשרות לאינטרנט.

יריב נחשון, שהעיד לפני ועדת הכנסת ובבזק מתייחסים אליו כאל "נציג הגולשים באינטרנט", מסר לנענע בתגובה הוא מרוצה מהשינוי, אך הוא מתכוון להמשיך במאבק, וזאת בגלל שאין עדיין אינטרנט מהיר בישראל, ועדיין מוטל היטל מע"מ על שיחות התקשרות לאינטרנט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by