בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ארה"ב סוגדת לנשק האטומי כמו לאלוהים" 
 
 אלפים עמדו דקה דומיית בפארק השלום. הירושימה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אלפים ציינו בהירושימה את היום בו הופלה הפצצה במלה"ע; ראש העיר הזמין את ראשי מדינות האטומיות לראות בעניהם את נזקי האטום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיר הירושימה ציינה היום (שלישי) 58 שנה להפצצתה בידי בעלות הברית במלחמת העולם השניה. לרגל התאריך ההיסטורי, שבו הופלגה הפצצה האטומית הראשונה, הזמינה יפאן את נשיא צפון קוריאה, קים ג'ונג איל לבקר בעיר, כדי למחות נגד שגשוג הפיתוח האטומי בעולם.

אלפי בני אדם, ובהם ניצולים, ילדים ונכבדי העיר הגיעו ל"פארק השלום" כדי לכבד את זכרם של למעלה מ-230 אלף בני אדם, שמתו כתוצאה מן ההפצצה והשלכותיה. בשעה 8:15, בדיוק בדקה שבו הושלכה הפצצה, הרכינו הנאספים את ראשיהם לדקה דומייה.

ראש העיר, טאדושי אקיבה אמר בטקס הזיכרון כי "עולם ללא נשק אטומי, עולם ללא מלחמה, עולם שאותו חיפשו ניצולי ההפצצה במשך זמן רב, נעלם מתחת למעטה כבד של עננים אפלים שעלולים להפוך בכל רגע לפטריות עשן".

לדבריו, "המלחמה האמריקנית-בריטית בעיראק הבהירה שההכרזה כי מלחמה היא שלום היא נכונה". לדבריו, הסיבה העיקרית לשגשוג המחודש של תכניות הגרעין היא המדיניות האמריקנית. אקיבה טוען כי "אותה מדינה אשר מצהירה בגלוי על פיתוח נשק 'המכה המקדימה' ועל מחקרים הנעשים לפיתוח כלי נשק אטומים חדישים, היא מדינה אשר סוגדת לנשק האטומי כמו לאלוהים".

יום הזיכרון מגיע בשבוע שבו הודיעה צפון קוריאה כי היא מסכימה לקיים שיחות על תכנית הגרעין הסודית שלה. זאת בעקבות חודשים של מתח שפרץ באוקטובר לאחר שהמדינה הקומוניסטית הודיעה על פרישתה מהאמנה למניעת פיתוח נשק אטומי.

אקיבה קרא לנשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש ולמנהיגי כל המדינות האטומיות, וביניהם קים ג'ונג איל, לבקר בהירושימה כדי לראות במו עיניהם את הנזק שמעולל הנשק האטומי. ראש ממשלת יפאן, ג'ונשירו קואיזומי, הבטיח כי יפאן תמשיך במדיניות הפציפיזם עליה הכריזה מייד לאחר כניעתה במלחמת העולם השנייה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by