בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: ארגון המקושר לאל-קאעידה ביצע הפיגוע בשגרירות ירדן 
 
 מכונית התופת גרמה לפיצוץ גדול ולנפגעים רבים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מספר ההרוגים בפיגוע עלה ל-19 ויותר מ-50 בני אדם נפצעו; מועצת השלטון: מבצעי הפיגוע השאירו עקבות וייתפסו בקרוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכירים אמריקנים טוענים היום (שישי) כי הארגון המוסלמי אנסאר אל איסלאם, המקושר לאל קאעידה, עומד מאחורי הפיגוע בשגרירות ירדן בבגדאד.

המטות הראשיים של הארגון ישבו בצפון מזרח עיראק, סמוך לגבול עם איראן, והם הותקפו ונמחקו על ידי הכוחות האמריקנים בתחילת המלחמה בעיראק. המושל האמריקני בעיראק, פול ברמר, אמר לאחרונה כי הארגון התחיל להשתקם על ידי פעילים ששרדו את המלחמה ומסתננים לתחומי המדינה.

בתוך כך דווח, כי מספר ההרוגים בפיגוע עלה ל-19 וכי יותר מ-50 בני אדם נפצעו. שני שוטרים עיראקים שנפגעו בפיצוץ מתו מפצעיהם והלילה נמצאו ארבע גופות נוספות בין הריסות השגרירות.

משאית תופת שהוצבה ליד השגרירות גרמה לפיצוץ גדול ולמספר הנפגעים הרב. על פי הדיווחים, כל ההרוגים והפצועים הם עיראקים. רובם שוטרים שאיבטחו את השגרירות. בתוך השגרירות היו בעת הפיצוץ כשלושים בני אדם. רבים מהם לקו בהלם וחרדה.

לאחר הפיגוע התפרצו לבניין עשרות אזרחים עיראקים זועמים, אשר קרעו תמונות של המלך עבדאללה ושל אביו, המלך חוסיין, וקראו קריאות בגנות ירדן. חיילים אמריקנים שחשו למקום ושוטרים עיראקים פינו את המתפרעים מהשגרירות.

עדיין לא ברור מי עומד מאחורי הפיצוץ, אולם מועצת השלטון הזמנית בעיראק אמרה היום כי האנשים שעשו את הפיגוע הותירו עקבות, ומשערים שבתוך ימים ספורים תושלם החקירה ויימצאו האשמים.

בין ירדן ועיראק קיים מתח רב, לאחר שירדן הביעה תמיכה במערכה האמריקנית בעיראק והתירה לכוחות האמריקנים לצאת משטחה להתקפות על המדינה השכנה. פקיד בכיר בירדן אמר כי יתכן והפיגוע בוצע במחאה על החלטתו של המלך עבדאללה, לתת מקלט בארצו לשתי בנותיו של סדאם חוסיין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by