בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ליבריה: הנשיא טיילור הגיש מכתב התפטרות 
 
 הנשיא טיילור, ינפנף לשלום גם ביום שני? (רויטרס)   
 
חדשות נענע

עם זאת לא ידוע אם יעזוב את המדינה ביום שני כפי שהבטיח; היום נכנסו לליבריה כוחות שלום אפריקניים; התקבלו בקריואת שמחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ליבריה, צ'ארלס טיילור, הגיש אמש (חמישי) מכתב התפטרות לבית המחוקקים, עם זאת עדיין לא ברור האם הנשיא יעזוב את המדינה ביום שני כפי שהתחייב. ארגוני המורדים הודיעו כי לא יסירו את המצור מעל מונרוביה עד ליציאתו של טיילור מהמדינה. ביום שני אמור להתמנות סגנו של טיילור, מוזס בלה, לתפקיד נשיא המדינה.

עדיין לא ברור להיכן יגלה טיילור, אחת האפשרויות היא שטיילור ישהה בינתיים בניגריה, שהציעה לו מקלט מדיני. הנשיא טיילור אמר בעבר כי יסכים לעזוב את ליבריה רק אם יבוטלו האישומים בפשעי מלחמה התלויים נגדו בבית משפט בסיירה לאון.

בתוך כך, כוח חלוץ של כ-150 חיילים ניגרים מכוח שמירת השלום נכנס אתמול למונורביה. עדי ראייה דיווחו כי אלפי תושבים עמדו בצדי הדרכים והריעו לחיילים בקריאות "לא למלחמה, כן לשלום". חיילי כוח השלום נכנסו לעיר כשהם מנופפים בדגלים לבנים.

שלשום נחת במונרוביה כוח אמריקני ראשוני ובו שבעה נחתים וצוות סיוע הומניטרי. שלושת המסוקים שהביאו את החיילים נחתו תחת מעטה סודיות בשגרירות האמריקנית בבירה. נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, אישר בתחילת השבוע את שליחת הכוחות האמריקאים, כסיוע לכוחות האפריקניים לשמירת השלום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by