בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה: יהודים מקובה מבקרים בארץ 
 
 תגלית - פרויקט עם תכלית (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

הגיעו במסגרת פרויקט תגלית לאחר מו"מ ארוך עם שלטונות קובה; ישהו בארץ עשרה ימים; לקובה אין קשרים דיפלומטיים עם ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרה יהודים אזרחי קובה הגיעו הערב (חמישי) לישראל לביקור בן עשרה ימים. בואם של העשרה, חברי משלחת המאורגנת הראשונה של יהודים המגיעה מקובה, התאפשר רק לאחר משא ומתן ארוך עם שלטונות קובה, שנמשך כשנה. יצויין כי קובה ניתקה את יחסיה הדיפלומטיים עם ישראל לאחר מלחמת יום הכיפורים ב-1973.

בעבר אמנם ביקרו כמה יהודים קובנים בארץ, אולם זו פעם ראשונה שממשלת קובה התירה למשלחת מאורגנת להגיע. ממשלת קובה לא נענתה תחילה ברצון להתיר למשלחת לצאת לישראל, מחשש כי הצעירים היהודים לא יחזרו לקובה.

המשלחת באה לישראל במסגרת פרויקט "תגלית", תוכנית שמטרתה להביא לארץ צעירים יהודים מכל העולם כדי לחזק את הקשר שלהם לישראל וליהדות. במקור, רק שמונה יהודים היו אמורים לבוא לישראל, אולם רשויות קובה התעקשו כי ילוו אותם שני מנהיגים מהקהילה היהודית כדי להבטיח שכולם ישובו לארצם.

חברי המשלחת היו צריכים להגיע לישראל דרך קנדה, והקהילה היהודית הקנדית גם מימנה חלק מהמסע. "אני רוצה לראות את המנהגים, ללמוד על ההיסטוריה ועל האנשים", אמרה ויקטוריה דלגאדו פארזין, בת 23, מסנטיאגו דה קובה, "אלה הדברים שמאחדים את היהודים בכל העולם".

חברי המשלחת אמרו כי ביקורם מהווה זריקת עידוד חשובה לקהילה היהודית בקובה, שהידלדלה מ-15 אלף יהודים לפני מהפכת 1,959 שהעלתה את פידל קסטרו לשלטון, לכ-1,200 יהודים כיום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by