בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: תחליפי הורמונים מכפילים הסיכוי לסרטן השד 
 
 מבין 1,000 נשים בבריטניה, 20 צפויות ללקות בסרטן השד   
 
חדשות נענע

מחקר בבריטניה מעלה כי תחליפי הורמונים גרמו לסרטן השד אצל 200 אלף נשים בבריטניה בעשור האחרון; הסיכון גדל אם לוקחים התרופה זמן רב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טיפול הורמונלי תחליפי, שאותו נוטלות נשים בגיל המעבר, עלול להכפיל את הסיכוי לחלות בסרטן השד, כך עולה ממחקר ששבדק למעלה ממיליון נשים בבריטניה, ומתפרסם היום (שישי) בבי.בי.סי.

בגיל המעבר, שמתרחש בסביבות גיל 50, חוות רוב הנשים שינויים הורמונליים הכוללים תופעות לוואי כמו גלי חום, הזעת לילה, שינויים קיצוניים במצבי רוח, כאבי ראש, קוצר נשימה ויובש בנרתיק. הטיפול הקונבנציונלי לטיפול בתופעה הוא נטילה של אסטרוגן ופרוגטרון.

המחקר בוצע על ידי המכון לחקר הסרטן באוקספורד, וממנו עולה כי הטיפול התחליפי המשולב, במסגרתו נוטלים גלולות המכילות תחליפים של שני ההורמונים, מכפיל את הסיכוי ללקות במחלה. כן עולה כי יש לקחת את התרופה עד שלושה חודשים בלבד, משום שתקופת זמן ארוכה יותר תסוכנת.

מבין 1000 נשים בבריטניה, 20 צפויות ללקות בסרטן השד. במחקר התגלה כי בין כל 1,000 נשים הנוטלות את תחליפי ההורמונים במשך 10 שנים, יהיו 19 נשים נוספות שילקו בסרטן השד לאחר שהשתמשו בתחליף הכולל את שני סוגי ההורמונים, וחמש נשים נוספות שילקו במחלה, לאחר שהשתמשו באסטרוגן בלבד.

לפי הערכת החוקרים, הטיפול המשולב גרם ל-200 אלף מקרים של סרטן השד בבריטניה בעשור האחרון, בקרב נשים בגילאים 50 עד 64. ברברה סימה, שלקחה את שתי הגלולות במשך שש שנים, חלתה בסרטן השד, אולם היא טוענת כי אינה מתחרטת משום לטענתה, "הסיפטומים של גיל המעבר היו קשים כל כך שלא הצלחתי לחיות חיים רגילים, ותחליפי ההורמונים אפשרו לי זאת".

פרופסור ולרי ברל, מראשי המחקר, אומרת כי "מאחר שהמחקר שלנו מראה עלייה משמעותית במספר מקרי סרטן השד, נשים צריגכות לשקול את הסיכון הגבוה שנגרם כתוצאה מהוספת פרוגסטרון, אל מול הורדת הסיכון לחלות בסרטן הרחם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by