בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסיה בבוסטון: מיליוני דולרים לנפגעי תקיפה מינית 
 
 
חדשות נענע

הבישוף חדש, שון או'מיילי, מנסה לסיים את פרשיית ההתעללות; מציע 55 מיליון דולר ל-540 האנשים שתבעו את הכנסיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
55 מיליון דולר, זהו הסכום אותו מציעה הכנסיה הקתולית בבוסטון למאות בני אדם שהגישו תביעות על תקיפה מינית שעברו בידי כמרים.

הצעת הפיצויים הועלתה אתמול (שישי) על ידי הבישוף שון או'מיילי, שבוע בלבד לאחר מינויו כראש הכנסיה הקתולית הרביעית בגודלה בארה"ב. ראש הכנסיה הקודם, הקרדינל לו, נאלץ להתפטר לפני כשנה בעקבות ביקורת על תפקודו בפרשה. יצויין כי או'מיילי פתר משבר דומה בכנסיית פול ריבר במסצ'וסטס בשנות ה-90', שבה הורשע כומר בהתעללות בעשרות ילדים.

יותר מ-540 בני אדם הגישו תביעות נגד הכנסיה וטענו שהיו קורבנות להתעללות מינית מאז שנות ה-40' של המאה הקודמת. כדי שהסדר הפיצויים ייכנס לתוקף, תשעים וחמישה אחוז מהתובעים צריכים להביע הסכמה בתוך חודש.

מייקל גרבדיאן, המייצג חלק מהתובעים ברך על ההצעה: "זו הצעה טובה. אני מאמין שהבישוף רוצה לפתור את העניין במהירות", אמר. לעומתו עורך הדין ג'פרי ניומן, המייצג את יתר תובעים אמר כי "ההצעה מהווה רק התחלה".

בחודש שעבר פירסם התובע הכללי של מסצ'וסטס דו"ח לפיו שכמרים, בישופים ואנשי כנסיה אחרים התעללו מינית בלפחות 789 ילדים בכניסה הקתולית של בוסטון מאז 1940. בדו"ח נקבע שייתכן שמספר הילדים שעברו התעללות מינית יגיע לאלף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by