בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סיל: אין אפשרות לשלום עם סוריה ללא נסיגה מהגולן 

סיל: אין אפשרות לשלום עם סוריה ללא נסיגה מהגולן

 
 
חדשות נענע

כך אומר העיתונאי פטריק סיל, המקורב לאסד, בפגישה עם עם סילבן שלום; לדבריו, הצעת החוק לרוב מיוחד במשאל העם, אותה יזם ח"כ שלום, עלולה לטרפד את השלום עם סוריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתונאי הבריטי פטריק סיל, הביוגרף האישי ומקורבו של נשיא סוריה, חאפז אל אסד, אומר היום (חמישי) שהצעת החוק לרוב מיוחד במישאל עם עלולה לטרפד את הסיכוי להשיג שלום עם סוריה.

סיל נפגש היום עם חבר הכנסת סילבן שלום (ליכוד), שיזם את החוק, כדי להתרשם מעמדות הימין בישראל. בפגישה, שנערכה ביוזמת סיל, אמר מקורבו של אסד כי אין סיכוי להגיע לשלום עם סוריה בלי שישראל תחזור לקווי הארבעה ביוני.

``שלום עם סוריה יהיה צעד אדיר קדימה למען בטחונה של ישראל", אמר סיל לחדשות הערוץ השני. "אפילו משה דיין אמר בזמנו שמשמעותה של תפיסת הגולן תהיה איבה תמידית עם סוריה. על כן ויתור על הגולן הוא המחיר שאתם צריכים לשלם".

חבר הכנסת שלום עמד לפני כשבועיים בראש המערכה שבסופה עברה בקריאה טרומית הצעת החוק משאל העם. על פי ההצעה יהיה צורך ברוב של 50 אחוז מבעלי זכות הבחירה במשאל העם בכדי לאשר את הסכם השלום עם סוריה, ולא ברוב של 50 אחוז מהמצביעים בפועל, כנהוג בבחירות ובמשאלי עם ברחבי העולם.

כזכור, הצהיר סיל כבר לפני כשלושה שבועות כי סוריה וישראל עומדות לחדש את המשא ביניהן.

עיתוני סוריה דיווחו היום (חמישי) כי סוריה תסכים לחזור למשא ומתן עם ישראל רק לאחר שישראל תצהיר באופן גלוי כי היא מוכנה לסגת מרמת הגולן.

יאיר הירשפלד, מאדריכלי הסכם אוסלו אומר היום כי ארבעת השבועות הקרובים יהיו גורליים באשר להשלמתו של ההסכם בין ישראל לסוריה, לאחר שהכנתו כמעט והושלמה. שר ההגנה הסורי, מוסטפה טלאס, העריך גם הוא כי סוריה תחדש את המשא ומתן לשלום עם ישראל בתוך שבועות.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by