בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתמטיקה יכולה לחזות גירושים 
 
 ישארו ביחד? (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

מתמטקאי פיתח מודל לחזות גירושים ע"י משוואות באלגברה; 94 אחוז דיוק; תיזהרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתמטיקאי אמריקני הצהיר כי פיתח מודל בו ניתן לחזות כמעט במדוייק את סיכוי הגירושין לזוג שרק עתה התחתן וכל זאת ע"י שתי שורות באלגברה.

פרופסור, ג'ימס מארי אמר כי לשתי הנוסחאות באלגברה שאיתם הוא חוזה את מצב הנישואים יש 94 אחוז הצלחה בחיזוי העתיד של בני הזוג. אל הנוסחאות הגיע מארי בבדיקה שערכה 10 שנים ובה בחנו 700 זוגות נשואים בארצות הברית.

הניסויים נערכו ביעוץ ועזרת פסיכולוג והם כללו התבוננות בת 15 דקות בשיחה בין הזוגות. התוצאות הוצגו לראשונה בפני ועידה בסקוטלנד.

יכולת הזוגות לתקשר בנושאים כמו: סקס, גידול הילד וכסף נימדדו על פי סקאלה שנתנה נקודות טובות לסימנים טובים: חיוכים ומחוות אהבה ונקודות שליליות לסימנים רעים: גילגול העיניים, לגלוג וקרירות.

"אנחנו השתמשנו בשיטה פסיכולוגית ידועה לחלוקת נקודות חיוביות ושליליות, כמו שלוש נקודות פחות לתגובת בוז של אחד מבני הזוג או שתי נקודות חיוביות עבור הומור".אמר פרופסור מארי.

הנקודות הוחלפו למונחי אלגברה דבר שאיפשר לבחון את ההשלכות על חיי הנישואים. התוצאות הוזנו לשתי משוואות, אחת לנשים והשניה לגברים. הזוגות נבדקו כל שנתיים והוכח כי המודל חזה כמעט במאה אחוז איזה זוגות יתגרשו ואיזה לא.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by