בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הוסרה הכוננות הגבוהה בשרון; סגר על חברון 
 
 הכוננות הוגברה ומחסומים נפרסו באזור השרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

חשש מפיגוע שייצא מהעיר; מחסומים הוצבו בצפון השרון ובקו-התפר; קצין בכיר: יש התרעות ממוקדות לפיגועים משכם; כתר גם על טול-כרם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחמאס מאיימים בנקמה. הלווית אחד המחבלים בעסכר (רויטרס)
 בחמאס מאיימים בנקמה. הלווית אחד המחבלים בעסכר (רויטרס)   
הוסרה הכוננות מוגברת שהוכרזה לפני הצהריים (ראשון) באזור צפון השרון ולאורך קו התפר. הכוננות הועלתה בעקבות התרעות שהגיעו לידי מערכת הביטחון על חדירת מחבלים לשטח ישראל. עם זאת, כוחות הביטחון עדיין פרושים באופן מוגבר בכבישים ובמקומות הומי אדם במרכזי הערים.

צה"ל הטיל בצהריים עוצר על העיר חברון בעקבות התרעות על מפגעים שמתכננים פיגוע ואמורים לצאת מהעיר. בצהריים דווח כי חייל צה"ל נחבל קלות מיידוי אבנים שהושלכו לעברו במהלך אכיפת העוצר.

הפלסטינים דיווחו במקביל, כי צה"ל הידק את הכיתור סביב העיר טול כרם וניתק אותה מהכפרים מסביב. בצה"ל אומרים כי בכניסות וביציאות מטול כרם ומיתר הערים הפלסטיניות נערך בידוק ביטחוני.

בתוך כך, קצין בכיר באיזור שכם אומר כי קיימות התרעות ממוקדות על כוונת מחבלים להוציא פיגועים מאיזור שכם. לדבריו, מתחילת ההודנא נעצרו 10 אנשי תנזים שהתכוונו לבצע פיגועי התאבדות בישראל. את חגורות הנפץ קיבלו מפעילי חמאס שאינם יוצאים לפיגועים אולם ממשיכים לייצר חומר נפץ.

אתמול עצרו כוחות צה"ל ארבעה פעילי חמאס המשתייכים לתשתית החמאס, שראשיה נהרגו מאש צה"ל בפעולה בעסכר. למערכת הבטחון הגיע מידע לפיו הארבעה התכוונו לבצע פיגועים, נקמה על מות חבריהם. שלושה מהפעילים נעצרו בכפר טובאס שבצפון השומרון, ואחד נעצר בכפר עין אל-בעידה, בבקעה.

עוד היום: כוחות הביטחון עצרו שני פלסטינים, שוהים בלתי חוקים, שניסו לחצות את גדר הביטחון סמוך ליישוב חיננית שבאזור ג'נין. השניים הועברו לחקירה. בירושלים נעצר פלסטיני כבן 40 החשוד כי תקף שתי שוטרות תנועה ופצע אותן. השוטרות הועברו לקבלת טיפול רפואי.
 

רנטיסי: נגיב לההפרות הישראליות של ההודנא

במקביל, החמאס מאיים להגיב בפיגוע נקמה על פעולת צה"ל במחנה הפליטים עסכר בשכם, שבה נהרגו בסופ"ש לוחם השייטת רועי אורן ו-4 פלסטינים. בין ההרוגים היו שני פעילים בכירים בזרוע הצבאית של הארגון. 5000 בני אדם השתתפו בהלוויות שלושה מתוך ארבעת הפלסטינים.

לדברי ד"ר עבד אל-עזיז רנטיסי, מראשי הארגון בעזה, "אנו עדיין מחויבים להפסקת האש, אבל ההפרות הישראליות לא יעברו ללא תגובה. זכותה של הזרוע הצבאית של החמאס ללמד את הציונים לקח". החמאס הקפיד לשמור עד כה על ההודנא שנחתמה בין ארגוני הטרור לרשות.

הבוקר נטל החמאס אחריות לירי טיל נ"ט לעבר ההתנחלויות ברצועת עזה. שישה מתנחלים, ביניהם ילדים, לקו בהלם וכן נגרם נזק לאחד מכלי הרכב ביישוב. לפנות בוקר נורו שני טילים נגד טנקים ל סיורים של צה"ל סביב גוש קטיף - לא היו נפגעים.

אתמול אחר הצהריים פתחו פעילי תנזים באש לעבר כוח צה"ל סמוך להתנחלות קדים, מזרחית לג'נין. איש לא נפגע והחיילים השיבו אש לעבר היורים ופגעו בשלושה מהם. מקורות פלסטיניים מסרו כי אחד מהפלסטינים נפצע באורח קשה וכי השלושה פונו מהמקום באמבולנס של הסהר האדום. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה בשלושה פלסטינים וכי מצבם אינו ידוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by