בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא לבנון: ישראל מפעילה טרור אווירי 
 
 לבנון טוענת כי ישראל מפעילה טרור אווירי. אילוסטרציה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ישראל החליטה להגיב בצורה מושכלת להתקפות חיזבאללה; גנץ: החיזבאללה הבין שכללי המשחק השתנו; היום - שקט מתוח בגבול

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שקט מתוח שורר היום בגבול הצפון (רויטרס)
 שקט מתוח שורר היום בגבול הצפון (רויטרס)   
נשיא לבנון, אמיל לאחוד, מאשים היום (שני) את ישראל בהסלמה בגבול הצפון, משום שחדירת מטוסי צה"ל לשטח לבנון מפעילה טרור אווירי. סגן מזכ"ל החיזבאללה, נעים קאסם, אמר היום כי ארגונו אינו מעוניין בחילופי אש יומיומיים עם ישראל או בהדרדרות המצב באזור, אך הוא ימשיך לפעול לנסיגת ישראל מחוות שבעה ולהפסקת הטיסות של מטוסיה בלבנון.

בראיון לערוץ הטלוויזיה "אל ערביה", אמר קאסם כי חיזבאללה מתאם את עמדותיו עם סוריה ולבנון. הוא התייחס לחיסולו של פעיל הארגון, עלי סאלח, בביירות לפני כעשרה ימים ולא הכחיש כי הוא קיים קשרים עם הארגונים הפלסטינים בשטחים. קאסם שב והדגיש כי חיזבאללה יתן כל סיוע אפשרי לאינתיפאדה.

בקהיר יתקיים היום כינוס חירום של שרי החוץ מסוריה, מצרים וסעודיה, בעקבות התחממות הגבול בין ישראל ללבנון. ואילו שליח מחלקת המדינה האמריקנית למזרח התיכון, ויליאם ברנס, צפוי להפגש היום עם נשיא מצרים, חוסני מובארק.
 

שלום: ישראל לא תוכל להגיב באיפוק לאורך זמן

בגבול הצפון שורר היום שקט מתוח, לאחר שלושת הימים הסוערים האחרונים, במהלכם תקף חיזבאללה מוצבים ויישובים בתחום ישראל, במרגמות, קטיושות ופגזי נ"מ.

ישראל החליטה היום להגיב בצורה מושכלת ולא להגביר את הסלמת האלימות באזור. עם זאת הועבר מסר חריף לסוריה, באמצעות ארצות הברית והאו"ם, כי אם התקפות כאלו יישנו בעתיד, תגיב ישראל נגד מטרות סוריות בלבנון. עם זאת, שר החוץ, סילבן שלום, אמר היום בפגישה עם עמיתתו השוויצרית, כי ישראל לא תוכל לשמור על איפוק לאורך זמן וקרא לאירופה להכריז על ארגון החיזבאללה כארגון טרור ולהוציאו אל מחוץ לחוק במדינותיהם.

במקביל ממתינים בישראל לראות כיצד תגיב סוריה ללחץ האמריקני הכבד המופעל עליה, לרסן את החיזבאללה. פורום יישובי קו העימות מוחה על החלטת ישראל להגיב באיפוק ודורש פעולה נחרצת נגד החיזבאללה. עם זאת חוששים באזור מפגיעה בתיירות הענפה.

אלוף פיקוד הצפון קיים היום בקרית שמונה פגישה עם ראשי יישובי העימות ושמע סקירות על המצב. האלוף בני גנץ קרא לתושבים לשמור על שגרת החיים והוסיף כי לדעתו: החיזבאללה הבין כי כללי המשחק השתנו בעקבות התקיפה אתמול. בתוך כך, בצהריים חזו מטוסי חיל האוויר בשמי גבול הצפון; החיזבאללה בחר הפעם שלא לירות אש לעבר המטוסים.

בשלומי הובא אתמול למנוחות חביב דדון, בן ה-16, שנהרג מפגיעת פגז נ"מ. בבית החולים בנהריה מאושפז עדיין פצוע קל-בינוני מהירי. ארבעה פצועים נוספים, שנפגעו קל, שוחררו אתמול לבתיהם לאחר שקיבלו טיפול בבית החולים.
 

מזכ"ל האו"ם גינה הירי; הקצינים העבירו תלונה רשמית

מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, אמר אמש כי ירי חיזבאללה הוא הפרה בוטה של החלטות מועצת הבטחון. מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן, גינה אתמול את ירי החיזבאללה ואת הריגתו של חביב דדון בן ה-16 משלומי. ענאן אמר כי הירי מהווה הפרה בוטה של החלטות מועצת הביטחון וקרא לכל המדינות שיש להן השפעה על החיזבאללה, לעשות הכל כדי לצמצם את המתיחות באזור. ענאן גם קרא לישראל לשמור על איפוק.

קצינים של יוניפי"ל ביקרו אתמול בעיירה שלומי, כדי להיווכח במו עיניהם בתוצאות של ירי טילי הנ"מ.יחד עם קציני צה"ל ביקרו קציני האו"ם בבית חולים נהריה, שם פגשו את הפצועים מן הירי. לאחר מכן העבירו הקצינים תלונה רשמית לאו"ם בשם ישראל.

ארצות הברית גינתה גם היא אמש את ירי חיזבאללה לעבר יישובי הצפון. "הממשל מודאג מההסלמה הפרובוקטיבית של חיזבאללה", אמר סגן דובר מחלקת המדינה, פיליפ ריקר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by