בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
החד-הוריות ייפגשו עם שר הרווחה אורלב 
 
 
חדשות נענע

אושרה תוכנית האוצר לעידוד אמהות חד הוריות להשתלב במעגל העבודה - הממשלה לא תחזיר הקצבאות; נתניהו: מיצינו הטיפול בסוגייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגות האימהות החד-הוריות ייפגשו הבוקר (שלישי) עם שר הרווחה, זבולון אורלב, שאישר את תוכניתו של שר האוצר, בנימין נתניהו לעידוד תעסוקה בקרב החד-הוריות. במסגרת התוכנית יסובסדו מעונות יום לילדי החד הוריות וההסעות למוקדי התעסוקה. כמו כן ינתן מענק שנתי בסך 9,600 שקלים לאמהות שיגדילו את היקף עבודתן בשליש מישרה.

בעקבות החלטת הקבינט החברתי-כלכלי לפעול לפי התכנית הודיע אמש נתניהו כי "הטיפול בבעיית החד-הוריות מוצה". לדבריו, הממשלה כולה מתייצבת מאחורי ההחלטה לפתור את בעיית הקיצוץ בקצבאות, באמצעות עידוד הנשים להגדיל את היקף משרותיהן. "לכולם ברור כעת שהרעיון להחזיר את הקצבאות או לעכב את הפחתתן ירד סופית מסדר היום. אני משוכנע שיש במשק אלפי מקומות עבודה שבהן יוכלו נשים חד הוריות להשתלב ולפרנס את משפחותיהן בכבוד", אמר נתניהו.

תכנית הקבינט החברתי כוללת הקמה של מוקד טלפוני עבור מעסיקים שיציעו עבודות לאמהות חד הוריות, ובשלב מאוחר יותר יוכלו גם אמהות חד הוריות לפנות אליו ולקבל הצעות עבודה. לדברי נתניהו, כבר מתנהלת עבודת שטח כדי למצוא פתרונות נקודתיים לאמהות שגרות בישובים מרוחקים, וכי צוותי משרד התעשייה הכינו תוכניות עבודה למצפה רמון בשיתוף עם המועצה המקומית.

בסוף חודש יולי נדחתה הצעת חוק של סיעת "עם אחד" לעידוד אמהות חד-הוריות להשתלב בשוק העבודה. הצעת החוק ביקשה להעניק פטור מהקיצוץ בקצבתן של אמהות חד הוריות עובדות, בחצי השנה הראשונה לעבודתן. בעד הצעת החוק הצביעו בקואלציה ח"כ ענבל גבריאלי (ליכוד) וח"כ מלי פולישוק (שינוי).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by