בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: לא אתפלא אם ערפאת עומד מאחורי הפיגועים 
 
 לפרק הטרור ולהחרים את הנשק. שרון ומופז (רויטרס)    
 
חדשות נענע

; ישראל תבהיר לאמריקנים: אם תשתיות הטרור לא יפורקו - לא נמשיך בתהליך המדיני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תאמין לי, אנחנו עושים הכל. אבו-מאזן וברנס בעמאן (רויטרס)
 תאמין לי, אנחנו עושים הכל. אבו-מאזן וברנס בעמאן (רויטרס)   
ראש הממשלה, אריאל שרון, כינס היום (רביעי) בלשכתו בירושלים את הקבינט הביטחוני-מדיני לדיון דחוף במצב הביטחוני, בעקבות גל הפיגועים. הקבינט החליט להעביר לפלסטינים ולאמריקנים מסר תקיף, ולפיו: אם תשתיות הטרור לא יפורקו לאלתר - ישראל לא תמשיך בתהליך המדיני. עם זאת, הקבינט החליט כי לא יעשו כל צעדים שיפגעו או יסבו סבל לאוכלוסייה האזרחית בשטחים.

ראש הממשלה ציין עוד בדיון, כי יש נחיצות עליונה בניטרולו של ערפאת ושחרור אחיזתו במנגנוני הביטחון הפלסטיניים. שר הביטחון, שאול מופז, נשמע נחוש אפילו יותר: "לא אתפלא אם ערפאת הוא זה שעומד מאחורי הפיגועים", אמר שר הביטחון, שאף הזהיר כי "אם יוסיף ערפאת להוות מכשול, ישראל תשקול את הצעדים כיצד לפגוע בו"

ערפאת, אגב, נמצא כעת באבל על מות אחותו, יוסרה אל קידווה, בת ה-77, שמתה בבית חולים בקהיר וצפויה להיקבר מחר בחאן-יונס, שברצועה. לפי שעה הפלסטינים לא ביקשו היתר ליציאתו של ערפאת להלוויה, אולם אם יבקשו וישראל תעתר, תהה זו הפעם הראשונה מאז המצור על המוקטעה שערפאת ייצא לעזה. כזכור, ישראל רמזה כי ערפאת ייצא מהגדה, לא בטוח שיורשה לחזור אליה.

כך או אחרת, שר הביטחון מופז כינס הבוקר, עוד בטרם התכנס הקבינט, את הצמרת הביטחונית להערכת מצב דחופה בעקבות גל הטרור וההתרעות הרבות לפיגועים נוספים, שעומדות השבוע על כ-25. ההערכה היא כי כוחות הביטחון יגבירו בימים הקרובים את הפעילות הנקודתית נגד ארגוני הטרור בשטחים, ובמקביל תפעל הממשלה במישור המדיני מול האמריקנים והפלסטינים.

"יש סבירות גבוהה לחידוש מעשי האלימות של הפלסטינים כבר בעתיד הקרוב", אמר מופז."אבו-מאזן אינו מסוגל להשתלט על הרחוב הפלסטיני ודחלאן אינו מעוניין להתעמת עם ארגוני הטרור". הוסיף ואמר כי "החמאס ברצועה רוצה להדמות לחיזבאללה ולהתחמש בטילים שיתנו לו יכולת הרתעה; אנשי התנועה בשומרון קיצונים וסוררים אפילו יותר", ציין.
 

אבו-מאזן: ישראל אינה מעוניינת בשמירה על ההודנא

אסור להפסיר לדבר. פאוול (רויטרס)
 אסור להפסיר לדבר. פאוול (רויטרס)   
ומן העבר השני, ראש הממשלה הפלסטיני, אבו-מאזן, נועד היום בעמאן עם השליח האמריקני, ויליאם ברנס, והתלונן באוזניו על המדיניות הישראלית. השניים דנו בין היתר בהמשך יישום מפחת הדרכים ובהסלמה במצב הביטחוני. על-פי דווחי כלי התקשורת הזרים, דרש ברנס מאבו-מאזן לפעול באופן מיידי להפסקת הפיגועים.

אבו-מאזן טען מאידך, כי הרשות עושה כל מאמץ להפסיק פיגועים אלה, וכי הורה למנגנוני הביטחון הפלסטינים לנקוט בכל הצעדים הדרושים כדי לשים קץ לפיגועים אלה. אולם, כך טען, אין שיתוף פעולה ישראלי אמיתי לסיוע בשמירה על ההודנא.

אמש נועד ברנס גם עם ראש הממשלה שרון, שתקף בחריפות את אבו-מאזן ואמר כי אי-פעילותו של אבו מאזן לפרק את ארגוני הטרור היא שאפשרה את הפיגועים. לדבריו, אבו-מאזן הפר את ההתחייבות המפורשת שנתן לישראל ולארצות הברית לפעול נגד תשתיות הטרור.

"כל עוד הרשות לא מנהלת מאבק אמיתי בטרור, יהיה זה בלתי אפשרי להתקדם בתהליך", אמר שרון שהדגיש עוד כי "נמשיך להאבק בטרור, כיוון שלא נוכל לקבל אותו כחלק בלתי נפרד מחיינו. זה לא מקובל עלינו ולא על ארצות הברית".

עם זאת, שרון גם חלק לעמיתו הפלסטיני מעט שבחים. בראיון לעיתון הצרפתי "לה-פיגרו" אמר שרון כי אבו-מזאן פועל נגד הטרור, אולם לא באופן מספק.
 

פאוול: אסור לתת לתהליך השלום להיעצר

אבו מאזן, שגינה אמש את הפיגועים והצהיר על מחוייבות הפלסטינים להודנא, ציין עם זאת כי ישראל היא זו שאחראית להסלמת המצב. בהודעה שפרסמה לשכתו נאמר כי האינטרסים הפלסטיניים מצביעים על המשך המשא ומתן ויישום מפת הדרכים.

ומהעבר השני, דוברים של הג'יהאד-האיסלאמי והחמאס האשימו את ישראל בכישלון ההודנא והדגישו כי לא יסכימו לפירוק הארגונים. הארגון נטל אחריות לפיגוע באריאל, שבוצע, לטענתו, בתגובה להפרות הפסקת האש מצד ישראל.

באירופה ובארה"ב גינו אמש את הפיגועים בראש העין ובאריאל. בארה"ב אומרים כי הפיגועים מוכיחים מדוע הפסקת אש זמנית אינה מספקת, וכי הרשות הפלסטינית חייבת לפרק את תשתית הטרור לאלתר. לישראל, אומרים בארה"ב, הזכות להגן על עצמה אך עליה להיות מודעת לתוצאות מעשיה. את הפיגועים גינו גם מזכ"ל האו"ם ענאן, האיחוד האירופי וממשלות מצרים, צרפת ובריטניה.

שר החוץ האמריקני, קולין פאוול, אמר כי אסור לתת לתהליך השלום להיעצר על ידי הפיגועים וכי הממשל לא ייתן לסוג כזה של אלימות לעצור את ההתקדמות להביא לסיומה של הפסקת האש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by